Latvijā
Sabiedrība

“Gaiļezera” slimnīcā 2019.gadā ar ERAF naudas atbalstu sāks vērienīgu remontu2


Arhīvs. Slimnīca “Gai;lezers” Rīgā.
Arhīvs. Slimnīca “Gai;lezers” Rīgā.
Foto – LETA/Ieva Čīka

“Gaiļezera” slimnīcā, kas ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sastāvdaļa (RAKUS), 2019. gadā tiks sākta vērienīga ārstniecības nodaļu rekonstrukcija. Daudzās slimnīcas nodaļās nopietns remonts nav bijis jau vairākus gadu desmitus.

RAKUS preses sekretāre Aija Lietiņa informēja, ka ārstniecības nodaļu remontdarbi vispirms tikšot uzsākti terapijas korpusa nodaļās. Lai slimnīca varētu uzņemt pacientus arī remontu laikā un neciestu ārstniecības kvalitāte, 1. korpusā izvietotās nodaļas (gastroenteroloģijas, pneimonoloģijas, neatliekamās kardioloģijas, endokrinoloģijas, iekšķīgo slimību, neirovaskulārā, vispārējās neiroloģijas, aritmoloģijas un kardioloģijas nodaļas) tiks pārvietotas uz citām telpām gan stacionārā “Gaiļezers, gan citos RAKUS stacionāros. Pārvākšanās process notiks pakāpeniski šā gada laikā.

Pagājušā gada decembrī “Gaiļezerā” jau tika aizsākta veco liftu nomaiņa pret jauniem. Šogad un nākamgad pakāpeniski tiks nomainīti astoņi lifti, kas ir gandrīz 40 gadu veci. A. Lietiņa pastāstīja, ka jaunie lifti būšot modernāki un ievērojami ātrāki, kā arī aprīkoti ar vienotu vadības sistēmu. Tas nozīmē, ka, nospiežot izsaukšanas pogu pie jebkura lifta, atbrauks tas lifts, kurš attiecīgajā stāvā var nonākt visātrāk. Pacientiem lifts vairs nebūšot ilgi jāgaida, un lifti dienas gaitā spēšot pārvadāt lielāku cilvēku skaitu nekā līdz šim. Jaunie lifti ļaušot arī ārstniecības personālam ātrāk pārvietoties un sniegt palīdzību neatliekamās situācijās.

Plānots rekonstruēt arī stacionāra “Gaiļezers” ambulatorās daļas diagnostikas kabinetus, kas atrodas 1. stāvā.

Visa apjomīgā stacionāra “Gaiļezers” rekonstrukcijas projekta realizācijas termiņš ir 2022. gada 31. decembris. Kopējās plānotās projekta izmaksas ir vairāk nekā 17 miljoni eiro, no kuriem lielāko daļu veido Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums (ERAF).

Saistītie raksti

Šiem rekonstrukcijas darbiem noslēdzoties, vērienīgi remontdarbi plānoti arī korpusā, kur izvietotas ķirurģijas nodaļas.

RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis sacīja, ka stacionāra “Gaiļezers” jaunās un modernās poliklīnikas atklāšana šogad iezīmēja jaunas ēras sākumu visas Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas attīstībā. Poliklīnikas telpās veiksmīgi ieviesti jaunākie klientu apkalpošanas standarti un moderna rindu vadības sistēma, kas palīdz pacientiem vieglāk orientēties lielajā slimnīcā un padara slimnīcas apmeklējumu patīkamāku un ērtāku. “Viens no maniem mērķiem ir pakāpeniski līdzīgus uzlabojumus ieviest arī citviet slimnīcā,” solīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

LA.lv