Uncategorized

Gailis: Revolūcijas ir bijušas, ir laiks evolūcijai 0

Foto – LETA

Vēsturē ir dažādi laiki – ir revolūcijas laiki un ir evolūcijas laiki, un patlaban ir pienācis laiks evolūcijai, šodien diskusijā par Latvijas interešu pārstāvniecību starptautiskajā līmenī un amatpersonu nozīmību sacīja ekspremjers Māris Gailis.

Kā divas svarīgākās revolūcijas viņš minēja Latvijas valsts proklamēšanas laiku starp pasaules kariem un neatkarības atjaunošanu 90.gadu sākumā. “Divi lielie revolūciju laiki ir pārvarēti, un tagad mums ir vajadzīga evolūcija,” viņš teica. Pēc Gaiļa domām, tik lieli darbi, kādi ir bijuši, nākotnē nav sagaidāmi, un vairāk priekšā ir dažādu rutīnas darbu, kas mēdz būt arī garlaicīgi. Taču Latvijai ir svarīgi integrēties drošības struktūrās un jāieņem tajās pēc iespējas nozīmīgāku lomu.

Arī bijušais valdības vadītājs Ivars Godmanis diskusijā uzsvēra, ka Eiropas Savienība un NATO ir tā drošā ģimene, kurā Latvija ir iekļāvusies, un tas dos pamatu, lai varētu veikt savus ikdienas pienākumus un virsuzdevumus. Viņaprāt, galvenais mērķis – sasniegt Eiropas vidējo līmeni, no vienas puses, ir vienkāršs, bet tajā pašā laikā sarežģīti. Matemātiski ir iespējams divreiz palielināt dzīves līmeni, taču vienlaicīgi ir svarīgi panākt, ka dzīves līmenis uzlabojas arī sociāli mazāk nodrošinātajiem iedzīvotājiem. “Tas viss ir jāpanāk demokrātijas apstākļos, kur jāciena vienam otru, neatkarīgi no tautības un vietas sabiedrībā. Katru dienu ir jākopj demokrātijas siena. Matemātiskie uzdevumi beigu beigās var nostrādāt pret pašiem,” teica Godmanis.

Savukārt ekspremjers Einars Repše norādīja, ka vismazāk vajadzētu domāt par kādiem birokrātiskiem papīrīšiem vai šauriem mērķiem. Atbildot uz jautājumu, kāds uzdevums būtu bijušā valstsvīra Zigfrīda Annas Meierovica cienīgs arī mūsdienās, viņš uzsvēra, ka tas būtu panākt tādu Latvijas attīstību, lai tā būtu viena no pirmajām vietām pasaulē. Viņš atgādināja, ka jau savulaik latviešiem izdevās 20 gadu laikā izveidot valsti un ekonomiku, un arī šodien to ir iespējams atkārtot. Viņš uzsvēra, ka, lai arī 20 gadi ir pagājuši kopš neatkarības atjaunošanas, Latvijā ir daudz talantīgu cilvēku, ir tikai jāsāk kaut kas darīt.

Tikmēr televīzijas spēles “Es varu būt premjerministrs” finālisti pauda pārliecību, ka mūsdienās vairs nav tik lielu uzdevumu, kas būtu jāveic, tomēr, lai panāktu savu interešu aizstāvību lielās organizācijās, Latvijai būtu vēlams veidot alianses ar sev līdzīgām valstīm, kā arī par nepieciešamību stiprināt savu lomu starptautiskās drošības organizācijās.

LA.lv