Ekonomika
Īpašums

“Gaiļu” saimniecībā trakāk kā seriālā: pāris kaujas par mantu 16

Ekrānšāviņš no “Bez Tabu” video.

Kādās mājās Baldones pusē notiek cīņa par īpašumu, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”. Policija šajās lauku mājās viesojusies rekordbieži – pusotra gada laikā “Gaiļu” saimniecību policija apmeklējusi 36 reizes un uzsākusi četrus kriminālprocesus.

Konfliktē Ieva ar savu vīru Jāni. Uz vīramātes mājām nu jau bijušais pāris pārcēlies pirms trim gadiem. Sieviete stāsta, ka saimniecībā ieguldījusi lielu summu – 100 tūkstošus, ko mantojusi no savas mātes. Pēc viņas teiktā, kad nauda iztērēta, viņu tagad cenšas padzīt no mājām.

“Man šis viss ir kā meksikāņu seriāls. Es stāstu, neviens man netic. Te iet trakāk kā “UgunsGrēkā”. Sākās pamatīga kaušanās, tiku pamatīgi piekauta,” stāsta Ieva. Pēc fiziskās izrēķināšanās pērn tiesa vīram noteikusi vairākus aizliegumus, vēsta “Bez Tabu”. Vīrs esot centies pārdot saimniecības tehniku, ierodoties mājās ar “papildspēkiem”.

Ievas vīrs Jānis pašlaik dzīvo Rīgā, un viņš stāsta, ka sievu fiziski ietekmējis tikai aizsargājoties. Viņš neslēpj, ka saimniecību apmeklē kopā ar apsargiem. Situācija esot nonākusi līdz vājprātam. Viņš vispirms piedāvājis saimniecību pārdot, bet pēc tam vienoties par mantas sadali – Ievai paliktu mājas, divi hektāri zemes un lopi. Bet viņam – atlikusī zeme un mantas.

Pārim ir priekšā tiesvedība par īpašuma sadali.

LA.lv