×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Gaisā ir daudz ziedputekšņu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas teritorijā turpina intensīvi ziedēt graudzāles, skābenes, nātres, ceļtekas, zeltgalvītes un vībotnes, ziņo Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Aerobioloģijas laboratorija, kas veic mērījumus Rīgā.

Sausā laikā kopējais putekšņu daudzums sasniedz ļoti lielu koncentrāciju, dominē vībotņu un graudzāļu putekšņi.

Līdzīgs ziedputekšņu daudzums gaidāms arī turpmākajās nedēļās.

Graudzāļu ziedputekšņi ir vieni no izplatītākajiem alerģiju izraisītājiem Latvijā. Laikā, kad zied augs, kas izraisa alerģiskas reakcijas, vēlams izvairīties no fiziskām aktivitātēm brīvā dabā, kas veicina pastiprinātu ziedputekšņu nonākšanu elpceļos.

Ziedputekšņu izraisītas alerģijas pirmās pazīmes ir acu asarošana, šķaudīšana, niezēšana, apsārtums, deguna tecēšana un aizlikts deguns. Ir iespējami arī astmai raksturīgi simptomi – klepus, grūtības elpot, svilpšana krūtīs un smaguma sajūta.

Dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra liecina, ka sēra dioksīda un slāpekļa dioksīda daudzums Latvijas pilsētās pēdējās dienās bijis atbilstošs ļoti labai un labai gaisa kvalitātei, savukārt ozona koncentrācija Rīgā brīžiem sasniegusi vidēju piesārņojuma līmeni.

Mikroskopisko putekļu daudzums bijis labā un vidējā līmenī, Rīgas ielās tas vietām pārsniedzis pieļaujamo slieksni, izraisot sliktu gaisa kvalitāti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.0
Alūksne +22.6
Daugavpils +21.9
Saldus +22.7
Liepāja +21.8
Jelgava +23.6
Ventspils +18.4
Limbaži +22
Madona +23.0
Rēzekne +22.8
Draugiem Facebook Twitter Google+