×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Izlūkošanai un pretgaisa aizsardzības spēju attīstībai novirzīs 158 miljonus (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Izlūkošanai, gaisa telpas novērošanai un pretgaisa aizsardzības spēju attīstībai tiks novirzīti 158 miljoni eiro, otrdien pēc valdības sēdes slēgtās daļas žurnālistiem sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Tā kā Krievijas īstenotā politika Ukrainā, apzināta militārā spēka izmantošana ģeopolitisko ambīciju īstenošanai radījusi draudus eiroatlantiskās tautas drošībai un stabilitātei, kā arī ir notikusi vesela virkne notikumu Baltijas reģionā, tai skaitā, pieaugot neidentificēto lidojumu skaitam pie robežām, mēs esam veikuši kopumā visu šo notikumu analīzi,” viņš teica.

Ar piešķirto finansējumu astoņos gados tiks iegādāti un uzstādīti gaisa telpas novērošanas sensori un radari, individuālā pretgaisa aizsardzības sistēma un ieroči, notiks to modernizācija, patruļkuģu aprīkošana ar attiecīgām sistēmām un taktiskās izlūkošanas spēju attīstīšana, kā arī notiks karavīru apmācības, paskaidroja Vējonis.

“Rezultātā, ja mēs šo visu realizēsim, tad mēs spēsim nodrošināt zemo lidojumu identifikāciju Latvijas pierobežā, paaugstināsim mūsu bruņoto spēku izlūkošanas pretgaisa aizsardzības spējas,” sacīja aizsardzības ministrs.

Viņš vērsa uzmanību uz to, ka mainītas atsevišķas Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāna prioritātes.

“Šeit mēs runājam pamatā par pašaizsardzības spēju stiprināšanu, kaujas spēju stiprināšanu, konkrētu vienību kaujas gatavības paaugstināšanu un agrās brīdināšanas spēju attīstību. Tas sevī ietver veselu virkni prioritātes,” teica Vējonis.

Par galvenajām prioritātēm izvirzītas pretgaisa spēju attīstība, zemessardzes stiprināšana, kā arī mehanizācijas projekts. Tā kā Latvija aicina uz dadz plašāku NATO klātbūtni Baltijā, valstij jāpalielina ieguldījums infrastruktūras attīstībā, kiberaizsardzībā un izlūkošanas spēju pastiprināšanā, viņš klāstīja.

Ministri otrdien aiz slēgtām durvīm skatīja Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotos informatīvos ziņojumus “Par Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā 2012.-2024.gadam identificēto spēju prioritāšu pārskatīšanu”, “Par izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spējām”, kā arī grozījumu Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānā 2012.-2024.gadam.

Jau ziņots, ka AM veikusi Ukrainas notikumu ietekmes analīzi un sagatavojusi priekšlikumus prioritāro spēju attīstībai, ar kuriem otrdien sēdes slēgtajā daļā iepazīstināja valdību.

AM norādīja, ka kopš Ukrainas krīzes sākuma Nacionālo bruņotie spēki pastiprināti kontrolē valsts robežu. Saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā NATO ir pastiprinājusi patrulēšanu gaisa telpā virs Baltijas, trīskāršojot lidmašīnu skaitu. Tāpat Latvija ar NATO partneriem regulāri apmainās ar informāciju un piedalās kopīgās mācībās.

Malaizijas lidmašīnas avārija, kas notika virs Ukrainas, tikai pierāda Latvijas viedokļa pamatotību jautājumā par NATO spēku klātbūtnes palielināšanu Baltijas reģionā, uzsvēris Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Labāk būtu novirzijuši pesionāriem vai skolotājiem. Ja kas, nekaros NATO, mūsu pašu puišiem būs jālej asintiņa…

  2. … Ja, ko un kur sausim pec astoniem gadiem … !!??

    … Nav jagaida astoni gadi !!! Drosibas krizes bridi VP un valstij ir japielieto tads financialais ierocis ka letais kredits no ASV vai ES, pat ar klauzulu par iespejamo aiznemuma norakstisanas principu …ka citas apdraudetas valstis …

    … Vai NA ministri piedalijas saja valsts sede, un tiem atlava izteikties … jeb tikai profesionalie ZZS un lidzigie …?

  3. Ko šausim???

  4. Ir bijuši visādi ministri,bet tāds kā Vējonis nav bijuši.Krievijas izcelsmes,bez kara izglītības tiešām vēja grābslis (vējonis).Katris muļķis prasa naudu ,šitam vajagot vēl 300 milionus.Tad mēs būsim drošība no Krievijas.Interesanti kam viņš šito kukuli grib dot? Būtu labi ja šo ministru uzsēdināt uz raķetes,kuras viņš grib pirkt un izšaut viņa dzimtenes virzienā (Krieviju).Ko krievi ar viņu darītu???

Draugiem Facebook Twitter Google+