Dabā
Laika ziņas

Gaisa temperatūra Latvijā no -1 līdz -22 grādiem 16

Foto – Shutterstock

Nakts gaitā gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā ir paaugstinājusies, un agrā svētdienas rītā tā ir no -1..-3 grādiem Ziemeļkurzemes piekrastē līdz -19..-22 grādiem Baltkrievijas pierobežā, liecina dati no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Sestdienas vakarā gaisa temperatūras amplitūda bija vēl lielāka, jo Krāslavā, Dagdā un Zilupē sals sasniedza -27..-28 grādus.

Teju visā Latvijā svētdienas rīts ir apmācies, daudzviet krīt neliels sniegs. Vietām dūmaka. Pūš lēns vējš, galvenokārt dienvidu vējš.

Rīgā gaisa temperatūra pakāpusies līdz -8 grādiem, debesis apmākušās, mazliet snieg un pūš lēns dienvidu vējš.

No 12.janvāra būs vairāk nokrišņu

Nākamās nedēļas vidū Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru vēju un nokrišņus, galvenokārt sniegu, prognozē “Global Forecast System”.

Pirmdien vietām nedaudz snigs un līs, maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no -4 grādiem Latgalē līdz +4 grādiem Kurzemes rietumkrastā. Paredzams, ka otrdien un naktī uz trešdienu mākoņu kļūs mazāk un gaisa temperatūra par dažiem grādiem pazemināsies.

Trešdien saistībā ar ciklona tuvošanos pastiprināsies dienvidu vējš, tas vietām putinās iepriekš uzsnigušo sniegu. Nokrišņi, pārsvarā sniegs, tiek prognozēti no ceturtdienas, 12.janvāra.

Gaisa temperatūra ceturtdien un piektdien, iespējams, visā valstī paaugstināsies līdz -1..+4 grādiem, nedēļas nogalē gaidāms vēsāks laiks.

Atbilstoši pašreizējai prognozei stiprākais vējš gaidāms trešdienas vakarā un naktī uz ceturtdienu, kad dienvidu vēja ātrums brāzmās sasniegs 15-20 metru sekundē, piekrastē iespējams vēl lielāks vējš.

LA.lv