Dabā
Laika ziņas

Vietām tikai +4 grādi. Bieza migla uz Daugavpils šosejas 0

Foto: LETA/AFP

Otrdienas rītā gandrīz visā Latvijā gaisa temperatūra ir zem +10 grādiem, dažviet valsts rietumu un centrālajā daļā tā noslīdējusi arī zem +5 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija.

Piecos rītā Ventspils lidotā, Stendē, Mērsragā un Vangažu apkaimē gaisa temperatūra bija +4..+5 grādi, pārējā valstī +6..+12 grādu.

Daudzviet skaidrs laiks, vietām migla un mākoņi, nokrišņu nav. Uz Rīgas – Daugavpils šosejas redzamība miglā vietām samazinājusies līdz 100 metriem.

Tikpat kā nav vēja.

Rīgā pārsvarā skaidras debesis, vietām miglas vāli, valda bezvējš. Gaisa temperatūra starptautiskajā lidostā un vietām citviet piepilsētā pazeminājusies līdz +6 grādiem, bet pilsētas centrālajā daļā ir +10..+13 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijā bija +18..+22 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 14.augustā bija +38..+39 grādi Spānijā, Kiprā un Ukrainas austrumos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -2 grādi Zviedrijas ziemeļos.

Otrdien būs sauss un līdz +23 grādiem silts laiks

Otrdien Latvijā būs visai saulains laiks, tomēr valsts lielākajā daļā dienas gaitā palielināsies mākoņu daudzums, nokrišņi nav gaidāmi.

Pūšot lēnam vējam, gaiss iesils līdz +19..+23 grādiem.

Rīgā sauli brīžiem var aizsegt mākoņi, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +22..+23 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklons. Atmosfēras spiediens visā valstī paaugstinājies līdz 770-771 dzīvsudraba staba milimetram jūras līmenī.

Saullēktā Mērsragā gaiss atdzisis līdz +3 grādiem, Liepājā pārspēts temperatūras rekords

Otrdienas saullēktā gaisa temperatūra Mērsraga novērojumu stacijā pazeminājās līdz +3,0 grādiem, un tā ir zemākā valstī reģistrētā gaisa temperatūra kopš jūnija sākuma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Tomēr Mērsragā nav pārspēts 15.augusta aukstuma rekords. Tālajā 1933.gadā gaisa temperatūra noslīdēja līdz +2,5 grādiem.

15.augusta aukstuma rekords otrdienas rītā labots Liepājā, kur minimālā gaisa temperatūra bija +6,9 grādi, lidostā gaiss atdzisa līdz +5 grādiem.

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra aizvadītajā naktī pazeminājās līdz +5..+10 grādiem.
Saskaņā ar “Latvijas Valsts ceļi” datiem Vangažu un Usmas apkaimē minimālā gaisa temperatūra bija attiecīgi +4,1 un +4,5 grādi. Arī Ventspils lidostā gaisa temperatūra pazeminājās līdz +4 grādiem.

Rīgas centra meteostacijā gaisa temperatūra nenoslīdēja zemāk par +12 grādiem, bet starptautiskajā lidostā “Rīga” gaiss atdzisa līdz +6 grādiem.

Kā ziņots, trīs dienas iepriekš – sestdien, 12.augustā, – gaisa temperatūra Latvijā pirmo un, iespējams, vienīgo reizi šogad pakāpās virs +30 grādiem. Tika pārspēts 12.augusta nacionālais karstuma rekords, turklāt Jelgavā un Bauskā, svelmei sasniedzot attiecīgi +33,7 un +34,2 grādus, labots arī visa mēneša maksimālās gaisa temperatūras rekords.

LA.lv