×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Gaismas apspīdēti

Foto - LETAFoto - LETA

Iespaidi par XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV Deju svētkiem.


 

Silvija Iltnere Liepājā: ”Tiešām nesaprotu, kam traucēja Raimonda Paula dziesma “Manai dzimtenei”, ka to izņēma no Dziesmu svētku repertuāra. Prieks, ka sadziedāšanās laikā tā tomēr skanēja, un mēs mājās tai dziedājām līdzi. Ir jāsaglabā vērtības, un šai dziesmai jābūt repertuārā!”

Mārcis Reinfelds Rīgā: ”Man ir iebildumi pret Dziesmu svētku dziesmu atlasi, piemēram, ka šoreiz neskanēja dziesma “Svēts mantojums”, tāpat gaidīju, ka nobeiguma koncertu noslēgs “Gaismas pils”, to gan dziedāja, bet ne kā noslēdzošo. Nedziedāja arī “Še, kur līgo priežu meži” un “Dziesma brīvajai Latvijai”. Vai tiešām viss patriotisms, kas bija sakrājies atmodas laikā, ir zudis? Un kas būtu kaitējis, ja vismaz daļa kora būtu nodziedājusi “Zilo lakatiņu”? Tāpat uzrunā varēja būt arī kāds izvilkums no Latvijas patriota Kārļa Ulmaņa runas.”

Ginta Ķeruka Vidrižos: ”Četrdesmit gadus strādāju kultūras darbā un 20 gadu laikā arī dziedāju Dziesmu svētkos. Man patika, ka šajos Dziesmu un deju svētkos novados bija ļoti padomāts par tērpiem. Uzskatu, ka katrai sievietei mūžā vajadzētu sarūpēt sev tautastērpu. Man arī kādreiz tāds bija, diemžēl neizdevās to saglabāt.”

Aldis Gobzems: ”Ar sadziedāšanos un sadejošanos mums viss ir vislabākajā kārtībā, bet svētdienas vakarā, ja tiek ieturēts tik vienmuļš ritms, tad sešas stundas gara oficiālā daļa pat rūdītam dziesmu mīlētājam ir nedaudz par garu. Risinājums ir vienkāršs – vai nu nedaudz īsāk, vai arī pēdējām 10 līdz 12 dziesmām ir jābūt sen zināmiem tautas hitiem, visādas mistērijas atstājot koncerta iesākumā. Raimonds Tiguls un Ēriks Ešenvalds gan ir ģeniāli, gaismas apspīdēti. Vēl vēlos piebilst, ka man personīgi pietrūka izcilas līdera uzrunas, kas spētu aizraut un virzīt, vienot un iedvesmot.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+