Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. novembris, 2014
Drukāt

Gaismas festivāls “Staro Rīga” izgaismo galvaspilsētu

Foto-LETAFoto-LETA

Galvaspilsētā turpinās par tradīciju kļuvušais gaismas festivāls “Staro Rīga”, kas līdz pat 18.novembra vakaram apmeklētājus pārsteigs ar daudzveidīgiem starptautiski atzītu mākslinieku izveidotiem objektiem un iespēju festivālā piedalīties jebkuram interesentam.

Festivāla programma šogad ir sadalīta divās daļās – pamatdaļā, kur iekļauti “Staro Rīga 2014” primārie objekti, un līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls”, kurā iekļauto objektu autori ir sadarbības partneri un pārējie interesenti.

Pirmo reizi Rīgā tiek realizēta iespaidīga Latvijas mākslinieku gaismas objektu parāde, kurā, izmantojot dažādus gaismas specefektus, ir izstāstīts gaismas slepenās dzīves urbānais stāsts. Parāde Vecrīgā kilometra garumā būs skatāma katru vakaru divas reizes.

Viens no grandiozākajiem objektiem šogad ir spīdoša parāde “Gaismas slepenā dzīve”. Tas ir kustīgs, multimediāls gaismas objekts jeb ceļojošs uzvedums, kurā piedalās ap 60 dejotāju. Savukārt gaismas objektu “Saliedētās zivis”, kas tiek projicēts uz Rīgas Kongresu nama fasādes, speciāli Latvijai veidojuši kanādiešu mākslinieki, iespaidojoties no Dziesmotās revolūcijas notikumiem.

Līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls” piedalās arī Saeima, Ministru kabinets, Finanšu ministrija, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sekretariāts, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un fonds “Mākslai vajag telpu”.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+