×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Gaismas pilī aicina uz sarunu ar Alvi Hermani

Foto: Jānis DeinatsFoto: Jānis Deinats

Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla “Tete-a-tete” ietvaros rīkotās sarunu programmas ietvaros ceturtdien, 22. maijā plkst.17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē gaidāma tikšanās ar pasaulslaveno latviešu Alvi Hermani, portālu LA.lv informēja festivāla komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Sarunu “JRT. Praktiskā prāta kritika – par vakardienu un rītdienu” vadīs mākslas zinātniece Helēna Demakova. Visiem interesentiem – ieeja bezmaksas.

Alvis Hermanis ir Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs kopš 1997. gada, patlaban viens no interesantākajiem un radošākajiem Latvijas teātru režisoriem, kura darbi labi zināmi arī ārpus valsts robežām. Saņēmis prestižo “Jauno režisoru projekta” (Young Directors Project) balvu par izrādi “Revidents” Zalcburgas teātra festivālā (2003) un Eiropas teātra balvu “Jauna teātra realitāte” (2007).

Hermaņa izrādēm raksturīgas spēles ar dažādiem teātra stiliem un atšķirīgu estētiku, Austrumu un Rietumu kultūras zīmēm. Viņš veido oriģinālas kombinācijas, lietojot tēlus un simbolus no pasaules kultūras un vēstures periodiem, balstoties uz savām koncepcijām, redzējumu un fantāziju.

Paralēli darbam Jaunajā Rīgas teātrī Hermanis regulāri strādā teātros ārzemēs. Pašlaik režisora darbības redzeslokā ir operas žanrs – viņa iestudējumi skatāmi uz visām prestižākajām opernamu un festivālu skatuvēm Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+