×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Gaismas pilī aicinās uz izstādi par modi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 25. novembrī, plkst. 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atklās izstādi “Parunāsim par modi!”, vēsta LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Viņš norāda, ka šī ir viena no ceļojošajām izstādēm, kas sagatavota Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas ietvaros un būs apskatāma Latvijas vēstniecībās un pārstāvniecībās ārvalstīs.

Mode ir savdabīgs sabiedrības, tās vērtību, priekšstatu un to izmaiņu spogulis, kas ļauj iepazīties ar laikmetu, vietu un cilvēkiem. Izstādes “Parunāsim par modi!” uzmanības centrā ir aizvadītie 60 gadi Latvijā, sākot ar brīdi, kad Rīgā tika dibināts Rīgas Modeļu nams.

“Sarunas sākums var būt interese gan par augsto modi, gan par ielu modi vai gluži otrādi – apgalvojums “mode mani neinteresē”. Tomēr, lai kā arī tā sākusies, saruna par modi raisīs interesi par pārējo – Latvijas sadzīvi, politiku, ekonomiku, mākslu, robežām un to pārkāpšanu, sapņiem, ilūzijām un cilvēka dabu,” stāsta izstādes koncepcijas autore Zane Zajančkauska.

Izstādi veido piecas tematiskās sadaļas. “Kurš ir galvenais?” pievērš uzmanību tam, kā laika gaitā mainās ne tikai modes tendences, bet arī veids, kā par tām runājam. “Opozīcija” stāsta par cilvēkiem, kas apzināti izvēlējušies nostāties pret valdošajām modes tendencēm. Mode dzīvo ārpus modes žurnāliem – par to vairāk sadaļā “Ikdiena”, savukārt “Tradīcijas spēks” pievēršas latviešu nenogurstošajai interesei par etnogrāfiskajiem rakstiem.

Īpašs notikums ir noslēdzošā izstādes daļa “Skate. Latvijas modes dizains mūsdienās”, kurā pirmo reizi vienkopus izstādīti spožāko mūsdienu modes dizaineru (piemēram, zīmolu “QooQoo”, “Amoralle”, “MAREUNROL’S”, Natālijas Jansones) veidotie tērpi.

Rīgā izstāde būs apskatāma līdz 8. decembrim. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+