×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Gaismas pilī atklās Siguldas mazo vēstniecību

Foto: LETAFoto: LETA

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

No 15. augusta līdz 8. septembrim ar oranžo paklāju, divām izstādēm un mēra izbraukuma kabinetu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks iekārtota Rīga 2014 Eiropas Kultūras galvaspilsētas oficiālās partneres Siguldas mazā vēstniecība, pavēstīja Siguldas dome.

Izstādē “Sigulda. Aizrautības vektors” tiks atspoguļotas pēdējo četru gadu izmaiņas Siguldas formā un saturā. Apmeklētāji aicināti aplūkot vērienīgākos būvniecības projektus nevis caur arhitektūras, bet aizrautības prizmu, ar kādu iespējams kopīgi veidot vietu, kurā dzīvojam, par labāko pasaulē.

Visu izstādes laiku apmeklētāji klātienē varēs satikt pašvaldības pārstāvjus, kuri darbojušies pie dažādu projektu īstenošanas. Tāpat šī būs vienīgā iespēja izstādes apmeklētājiem saņemt personalizētas, ierobežota izlaiduma Siguldiešu ID kartes “Šodien es esmu s!guldietis”, ar kuru rudenī, zelta lapu laikā, Siguldā būs iespēja saņemt dažādas priekšrocības.

Izstādē “Dzimuši Siguldā” apvienojušies četri mākslinieki, kuri dzimuši un joprojām dzīvo Siguldā – Solveiga Vasiļjeva, Una Leitāne, Dainis Gudovskis un Jānis Purcens. Paši mākslinieki apgalvo, ka Sigulda, milzīgais, pirms miljoniem gadu veidojušais Gaujas kanjons, unikāli ģeoloģiski veidojumi un Siguldas krāšņā daba ietekmējusi viņu rokrakstus, radot īpašu Siguldas kodu, kuru varēs apskatīt dažādajos mākslinieku darbos.

“Aizrautības zīmē Siguldas novads dzīvo jau ceturto gadu. Tas devis papildu vektoru mūsu attīstībai. Mēs esam skaidrāk sapratuši, ka svarīgi ir ne tikai būvēt, bet arī piepildīt uzcelto ar jaunu dzīvību, ka svarīgi ir ne tikai atjaunot, bet ienest atjaunotajā ambiciozus sapņus un idejas,” uzsver Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

“Latvijas Nacionālā bibliotēka jau vairāk nekā desmit gadus uzņēmusi dažādus novadus un to kultūras dienas. Tā ir bijusi Latgale un Sēlija, tās ir bijušas lielākas un mazākas pilsētas kā Liepāja, Cēsis, Līgatne un Mazsalaca, tie ir bijuši arī trīs suitu pagasti. Mēs vēlamies, lai Rīgā runā novadu cilvēki, kultūra un daba, pagātne, šodiena un rītdiena. Katram novadam, pilsētai vai pagastam Latvijas kartē ir sava identitāte. Tieši to sola parādīt ar daudziem identitātes elementiem bagātā Sigulda – pirmajās novadu dienās jaunajā bibliotēkā. Šķiet, ir taču tik daudz lietu, par kurām mēs sakām: “Tas ir tikai Siguldā!”,” stāsta LNB direktors Andris Vilks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+