×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Gaismas pili atver apmeklētājiem
 (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Iedzīvotāji ar dažādām radošām aktivitātēm jau no ceturtdienas aicināti sākt iepazīt visus jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas stāvus.

Laikā no 12. jūnija plkst. 12.00 līdz 15. jūnijam apmeklētājiem būs pieejami visi Gaismas pils publiskie stāvi, katru dienu ar īpašu programmu izceļot kādu no tiem. LNB direktors Andris Vilks uzsver, ka bibliotēkas stāvu atvēršanas pasākuma “Kaskādes” mērķis ir parādīt lasītājiem visu, ko bibliotēka piedāvā.

Četru dienu laikā apmeklētāji varēs piedalīties organizētās ekskursijās un aizraujošās aktivitātēs, kas plānotas visām vecuma grupām. Kopš ceturtdienas LNB īpaši izcels katru no stāviem, taču tiem, kuri nevēlēsies piedalīties spēlēs un viktorīnās, būs iespēja brīvi izstaigāt un izpētīt visus septiņus bibliotēkas publiskos stāvus. Tajos varēs aplūkot gan Gaismas pils iekārtojumu, gan jau pārvestās grāmatas un periodiku, kā arī izstādes, kas iekārtotas pirmā stāva vestibilā. Organizētāji plāno, ka bibliotēka šo dienu ekskursijās vienlaikus varēs uzņemt apmēram 1000 cilvēku, savukārt ikdienā paredzams, ka tā varēs apkalpot trīs tūkstošus lasītāju. Informāciju par šīs nedēļas aktivitāšu grafiku var meklēt LNB mājaslapā, un ekskursijām pieteikties var Gaismas pils reģistratūrā.

LNB Pakalpojuma departamenta direktore Anda Lamaša informē, ka šobrīd Gaismas pilī nogādāti nedaudz vairāk kā viena trešdaļa (36,4%) no trīs miljoniem krājuma vienību un grāmatu pārvešana aktīvi turpinās. Pēc šīsnedēļas atklāšanas pasākumiem bibliotēka sāks apkalpot arī lasītājus – no 17. jūnija apmeklētāji varēs doties uz Gaismas pils trešo stāvu, savukārt no jūlija atvērts būs 5. stāvs un no augusta arī 6. un 7. stāvs. Jaunās bibliotēkas darba laiks līdz oficiālajai atklāšanai 29. augustā, kad tā svinēs 95. dzimšanas dienu, saglabāsies tāds pats kā citās LNB filiālēs ar brīvdienām svētdienās un pirmdienās, savukārt pēc tam tā būs atvērta septiņas dienas nedēļā.

Pagājušajā nedēļā Gaismas pils tika nodota ekspluatācijā. Kultūras ministre Dace Melbārde vakar īpašā preses konferencē uzsvēra, ka jaunā LNB ēka ir “sarežģītākā, lielākā un skaistākā kultūrbūve atjaunotās Latvijas laikā, kura var sākt darboties ar pilnu jaudu”. Tā atrodas arhitektūras starptautiskajā apritē.

Taujāts par ikdienas ekspluatācijas izmaksām, direktors Andris Vilks norādīja, ka līgumi ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem jau ir noslēgti un aptuvenais budžets šim gadam ir aprēķināts. Savukārt ēkas fasādes kopšana un satraukums par tās izskatu esot pārspīlēts, jo tā neizskatīsies sliktāk kā šobrīd. Lielos Gaismas pils stiklus paredzēts tīrīt reizi gadā, un, tā kā tas ir darīts pavisam nesen, tad nākamā logu mazgāšana paredzēta aptuveni pēc gada. Ja būs kādi nopietnāki izskalojumi vai fasādes bojājumi, tad, novērtējot iemeslus, kuru dēļ tie radušies, sekas novērsīs KM vai Nacionālā būvkompāniju apvienība, norādīja kultūras ministre D. Melbārde.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. no Daugavas labā krasta Atbildēt

    Būs arī kājāmgājēji pār Akmens tiltu, tādēļ labi būtu sakārtot tās briesmīgās gājēju pārejas abpus tilta, īpaši bibliotēkas pusē, lai var bez dzīvības briesmām šķērsot autoceļu un lietainā laikā nebrist dubļos pa to smilšaino taku, kad jāiet augšā uz “pili”.

  2. stikla kalns, kurā sēž melnie kraukļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+