×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Gaismas pilī atvērta Likteņdārzam veltīta izstāde

Foto: LETAFoto: LETA

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, no 3. līdz 16. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas – Gaismas pils – 1. stāvā apskatāma Likteņdārza draugu alejai veltīta izstāde, portālam LA.lv pastāstīja “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Izstādē varēs iepazīties ar Likteņdārza tapšanas vēsturi, skatīt tā fotogrāfijas un bruģakmens paraugus. Likteņdārza draugu alejas 200 metru garo ceļu līdz dārza centrālajai daļai – amfiteātrim Daugavas malā – paredzēts izveidot, izmantojot 114 tūkstošus pelēku bruģakmeņu no Latvijas laukakmens. Pirmie divi tūkstoši bruģakmeņu iebruģēti 2012. gadā.

Draugu alejas ideja līdz šim jau uzrunājusi vairāk nekā 10 000 cilvēku, kuri iemūžinājuši savu vārdu uz bruģakmens Likteņdārzā. “Plānots, ka līdz 18. novembrim kopīgiem spēkiem būsim iebruģējuši 20 metru no Likteņdārza draugu alejas ceļa,” sacīja Auziņa.

Atbalstu Likteņdārzam ar savu bruģakmeni pauduši dažādi sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas izvēlējušies bruģakmeņus ne tikai ar savu vārdu, bet arī kā vērtīgu un paliekošu dāvanu dāvinājuši saviem radiem, draugiem un kolēģiem, stāsta fonda pārstāve.

Pirmā Likteņdārza draugu alejai veltītā izstāde 2013. gada novembrī notika t/c “Galerija Centrs”, un tās laikā aleja tika papildināta par vairāk nekā 500 bruģakmeņu. Pēc tam izstādi bija iespējams apskatīt Kokneses novada domes ēkā, Latvijas Sporta muzejā un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.

Arī LNB iekārtotajā izstādē varēs iepazīties ar Likteņdārza ideju, aprunāties ar dārza īstenotājiem un, ziedojot desmit eiro par bruģakmeni, saņemt pateicību kā apliecinājumu dalībai ceļa īstenošanā, sacīja Auziņa. Atbalstītāju vārdi tiks iegravēti uz bruģakmeņiem un 2015. gada pavasarī iebruģēti Likteņdārza draugu alejā.

Kopš 2008. gada Likteņdārzs top uz salas Daugavā, Koknesē. Šobrīd dārzā ar Latvijas Valsts atbalstu notiek Daugavas krasta nostiprināšanas darbi, kā arī par šogad Latvijas Televīzijas “Top Latvijas Likteņdārzs!” sestajā ziedojumu akcijā saziedotajiem līdzekļiem tiek būvēta apmeklētāju autostāvvieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+