×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Gaismas pilī audzēs Garo pupu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālajā bibliotēkā audzēs Garo pupu, un ikviens var mēģināt tai iečukstēt labākos “augšanas vārdus”, LA.lv uzzināja Jauno mediju kultūras centrā RIXC.

“Augt vai neaugt – tāds ir jautājums”, – bija nezināma autora iesūtītais vēstījums garajām pupām, ko audzēja mākslinieki Rasa Šmite un Raitis Šmits, pirms dažiem gadiem uzsākot cilvēku-augu komunikācijas pētījuma projektu “Runā ar mani”. Šogad projekts realizējies vērienīgā izstādē, kas 29. augustā tiks atklāta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

“Šoreiz māksliniekiem interesē, kādus vārdus pupas vēlētos dzirdēt, lai tās varētu izaugt līdz pašai bibliotēkas korei? To augošajām pupām varēs pateikt tiešsaistē vai izmantojot konsoli ar tiešsaistes interfeisu, kas bibliotēkā būs pieejams jau no 29. augusta,” aicina RIXC pārstāve Anna Babre.

“Runā ar mani” instalācijas pirmā daļa – augošās pupas un tiešsaistes interfeiss – tiks uzstādīta vienlaikus ar LNB patstāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” atklāšanu, lai līdz Baltajai naktij varētu uzkrāt jaunus vēstījumus.

Teksta tiešsaistē nosūtītie vēstījumi augošajiem stādiem tiks “lasīti” priekšā visu diennakti. Būs iespēja arī izvēlēties, kādā balsī jūsu vēstījumi tiek atskaņoti: vienam no bibliotēkā uzstādītājiem augiem dators skaļruņos “lasīs” sievietes balsī, otram – vīrieša balsī. Vēstījumi tiks uzkrāti un analizēti gan pēc biežāk lietoto vārdu daudzuma, gan saistībām, kā vārdi savstarpēji tikuši lietoti.

Baltajā naktī no plkst. 18 mākslinieki Šmiti kopā miksmāsteru AG un vīdžeju Mārtiņu Ratniku aicina uz īpašu augu komunikācijas performanci, kuras apmeklētāji varēs redzēt, kā eksperimenta laikā paaugušās pupas un kā tiek interpretēti jūsu nosūtītie vēstījumi augiem – veidotas interaktīvas vārdu kartes, 3D vārdu “mākoņi”, reāllaika skaņu kompozīcijas un audiovizuālas projekcijas. Instalācija būs apskatāma līdz plkst. 01.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+