Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. februāris, 2015
Drukāt

Gaismas pilī iepazīstinās ar jaunākajiem Latvijas antropologu pētījumiem

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) otrdien, 24. februārī, LNB 11. stāvā sāks jaunu akadēmisko lasījumu ciklu – “Stāsti par cilvēku”, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

Pirmajā lekcijā ar lasījumu “Mednieki vācēji, dalīšanās ar pārtiku un evolūcija” uzstāsies Londonas Universitātes koledžas evolucionārās antropoloģijas doktorantūras students Jānis Strods.

“Dalīšanās ar pārtiku cilvēkos un dzīvniekos ilgu laiku ir bijusi šķietamās pretrunās ar dabiskās izlases pamatprincipiem. Īpaši spilgtas dalīšanās izpausmes, piemēram, pieprasījuma dalīšanās mūsdienu mednieku – vācēju vidū, liek apvienot teorētiskus modeļus par sadarbības evolūciju ar lauka novērojumiem un mērījumiem, lai piedāvātu ticamu izskaidrojumu šim fenomenam,” norādījis Strods.

LNB Nozaru literatūras centra un Latvijas Antropologu biedrības akadēmisko lasījumu cikla mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū.

Pēdējās desmitgadēs antropoloģija Latvijā ir būtiski attīstījusies gan kā akadēmiska disciplīna, gan guvusi sabiedrības ievērību. Vietējie nozares pētnieki ir pievērsušies dažādiem jautājumiem – no Latvijas lauku iedzīvotāju attīstības stratēģijām un kultūrvides pārmaiņām līdz pat mobilo telefonu lietojuma sociālajiem aspektiem.

Ieeja pasākumā būs bez maksas.

LNB atgādina, ka saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, apmeklējot LNB, jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments.

Pievienot komentāru

Noskaidroti balvas "Boņuks 2016" saņēmēji Svētdien Rēzeknē tika paziņoti latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2016" saņēmēji.
Draugiem Facebook Twitter Google+