×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Gaismas pilī valsts svētku nedēļā interesanti koncerti un izstādes

Foto: LETAFoto: LETA

Par godu 11. un 18. novembra valsts svētkiem – Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai – no 10. līdz 16. novembrim Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) piedāvā valsts svētku tematikai veltītus koncertus un izstādes, portālam LA.lv pastāstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

Jau 10. novembrī pie Gaismas pils atklās lielformāta mākslas darbu – Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Pētersona objektu “Lielā vāze”. Rīgas pilsētas vides objekts tapis Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā “Māksla publiskā telpā” sadarbībā ar LNB un Rīgas domi. To atklās 10. novembrī plkst.12.

“Mākslas objekts “Lielā vāze” ir viens veselums, kas sadalīts divās daļās – lielākā no tām atradīsies pie Gaismas pils, bet otra Rīgas pilsētvidē tiks uzstādīta 2015. gadā. Jebkurš varēs domās tās savienot kopā, piepildot ar savu saturu,” norādījis Pētersons, informējot, ka darba tapšanas iedvesmas avots ir Garlība Merķeļa grāmata “Vidzemes senatne”.

Otrdien, 11. novembrī plkst. 19:30 Ziedoņa zālē būs klausāms Latvijas izdevniecību jauktā kora “Burtnieks” (diriģents Valdis Tomsons) koncerts, kas veltīts valsts brīvības cīnītājiem. Koncertā izskanēs Ērika Ešenvalda, Selgas Mences, Jura Vaivoda, Valta Pūces un Jāņa Zālīša skaņdarbi. Pēc koncerta koris aicina doties kopīgi aizdegt svecītes pie Rīgas pils. Bezmaksas ielūgumi uz koncertu no 7. novembra pieejami LNB Reģistratūrā, 1. stāvā.

Piektdien, 14. novembrī, plkst. 16 bibliotēkas ātrijā notiks LNB sieviešu kora “Sapnis” (diriģente Iveta Rīsmane-Lūse) svētku koncerts. Programmā Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna kompozīcijas. Pēc koncerta bibliotēka aicina vērot, kā festivāla “Staro Rīga” ietvaros notiek Gaismas pils svētku apgaismojuma iedegšana. Ieeja uz koncertu – bez maksas.

Sestdien, 15. novembrī, plkst. 15 un plkst. 17:30 Ziedoņa zālē būs klausāma nodibinājuma “Skaņu mākslas fonds” koncertprogramma “Dziesma brīvai Latvijai”. Koncertā piedalīsies solisti Kristīne Gailīte, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, pianists Mārtiņš Zilberts, Emīla Dārziņa jauktais koris un diriģents Arturs Ancāns. Programmā latviešu komponistu dziesmas ar Viļa Plūdoņa dzeju.
Bezmaksas ielūgumi uz koncertu pieejami LNB Reģistratūrā, 1. stāvā.

Svētdien, 16. novembrī, plkst. 21:40 ātrijā notiks Latvijas Televīzijas raidījuma “Lielā Lasīšana” fināla tiešraide. Pasākumā šova formā, izmantojot telefonbalsojumu, kopīgiem spēkiem tiks noskaidrots, kura ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā grāmata.

Visu svētku nedēļu turpināsies arī LNB izstādes.

“Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem” – izstādē eksponētas 19. un 20. gadsimta sākuma drukātās liecības par daudzveidīgo, etniski un kultūras ziņā raibo rīdzinieku dzīvi laikmetā, kas beidzās pirms simts gadiem. Vairums no izstādītajiem materiāliem ir LNB krājuma daļa.
Darba laiks: O.–Pk. 12:00–20:00; S., Sv. 10:00–17:00, 1. stāva izstāžu zālēs Nr. 1 un Nr. 2.

Izstāžu cikla “Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture” otrā ekspozīcija – tā veltīta Maijas Tabakas gleznām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kā arī jaunradītām Maijas Kurševas grafikām.
Ekspozīcija aplūkojama LNB darba laikā, 4. stāva vestibilā.

Arhitektu-mākslinieku Ivara Bumbiera, Oļģerta Kraukļa, Ilgoņa Stukmaņa un Edvīna Vecumnieka izstāde “Grafika. Akvarelis” – tā atspoguļo meistaru darbību tēlotājmākslas laukā, atainojot Latvijas ainavu skaistumu vai tverot un fiksējot ceļojumu iespaidus citu zemju dabā un arhitektūrā.
Darba laiks: O.–Pk. 12:00–20:00; S., Sv. 10:00–17:00, 1. stāva izstāžu zālē Nr. 3.

Likteņdārza draugu alejai veltīta izstāde – tajā iespējams iepazīties ar Likteņdārza tapšanas vēsturi, skatīt tā fotogrāfijas un bruģakmens paraugus, kā arī, ziedojot 10 eiro par bruģakmeni, saņemt pateicību kā apliecinājumu dalībai alejas ceļa īstenošanā.
Ekspozīcija aplūkojama LNB darba laikā, 1. stāvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+