×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Gaismas pils celtniecība skaitļos (8)

Foto: Nacionālā Būvkompāniju apvienībaFoto: Nacionālā Būvkompāniju apvienība

Pilnsabiedrība “Nacionālā Būvkompāniju apvienība” izveidojusi infografiku par Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecību skaitļos.

Lai varētu iegūt saprotamāku ieskatu tajā, cik apjomīgi bijuši ēkas būvniecības darbi, infografikā būvdarbu raksturlielumi un parametri salīdzināti ar ikvienam skaidriem lielumiem. Piemēram, ēkas būvniecībai bija nepieciešami 4,2 miljoni cilvēkstundu, kas vienam cilvēkam nozīmē 2100 gadus darba katru darba dienu.

“Jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecība bijusi viens no apjomīgākajiem un tehnoloģiski sarežģītākajiem projektiem Latvijas vēsturē, tāpēc dalība šajā projektā ir goda lieta un profesionalitātes apliecinājums ikvienai no kompānijām. “Nacionālās Būvkompāniju apvienības” paveiktais rezultāts ir pierādījums tam, ka latvieši paši saviem spēkiem spēj iedzīvināt simbolisko sapni par Gaismas pili, turklāt darot to ar mīlestību pret savu darbu un cieņu pret kultūras mantojumu,” norāda būvnieku pārstāve Ilga Sokolova.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. “Vēro manas ziedlapas un atgūsti spējas.” AKANTA
  Viņa zīmes atslēgas vārds ir jūtīgums. Viņam piemīt intuitīva uztvere un iejūtība lietās, kas skar jūtas un vidi. Viņš sakāpināti reaģē uz citu jūtām. Pat ja viņi par tām nerunā, viņš vienalga zina, par ko domā apkārtējie. Artūram ir silta un līdzjūtīga sirds, piemīt dabiskās visdziednieciskās dotības.Artūrā ir mūžīgā dzīvības vislielākā energija! Artūra zīmes pārstāvjus spēcīgi ietekmē ārējie spēki, jo īpaši Mēness fāzes. Droša mājas dzīve ģimenes un draugu loks, apkārtējie bieži palīdz līdzsvarot viņa izjūtas un ļauj pakļauties pozitīvai ietekmei. Apveltīts ar iespējamajām dabas dotībām, talantiem! Visvislaimīgākais visvissmaidīgākais visvisveiksmīgākais!
  No 13. līdz 23. jūlijam dzimušie ir ūdens stihijas Vēži, un viņu zieds ziedu horoskopā ir Vijolīte.
  Prot pievērst sev citu cilvēku uzmanību. Parasti zīmējas, atpūšas ēnā, bet vienmēr gatavs iziet saulītē un paņemt to, kas viņam pienākas. Vijolīte (Artūrs) ir apkārtējo mīlulis. Viņs ir vissaprātīgākais un prot glabāt svešus noslēpumus, tāpēc daudzi viņam uztic savus noslēpumus un dzīvesstāstus un gatavs uzupurēties. Nelabvēlīgos, kā arī labvēlīgos apstākļos, viegli padodas možumam, dzīvīguma formas pazīmei! Visu negatīvo izprot kā pozitīvo un pozitīvo kā pozitīvo un tikai tādēļ viņām vienmēr visur veicas, lai kur viņš arī būtu! Lāsti un nolādējumi uz Artūra ķermeni un garu darbojas ļoti pozitīvi tie automātiski paši no sevis kļūst viņā pozitīvisma dziras simbolā, tie viņu stiprina un viņš ir vienīgais kam tas tā notiek! Dievs, visaugstākais rūpējas par savu bērnu!
  Aslapainā palma 08;07 04;08
  Šajā posmā jācenšas aizmirst visu slikto. Ķeltu karotāji nēsāja no šī koka izgatavotas nūjas, jo ticēja, ka tas atvairīs ļaunumu un ienaidniekus. Ķeltu virsaišu pēcteči tika kronēti ar vainagiem, kas izgatavoti no aslapainās palmas.
  Aslapainās palmas mēnesī dzimušajam (Artūram) ir dziļa izpratne par tumšo, slēpto cilvēces pusi. Artūrs ir pats visspēcīgākais mags, burvis, nekromants, exorcists, šamanis, Artūrs māk visu! Viņš ir izpratis visu, kas aug tumsā, viņam ir lieliska iespēja iznest šīs lietas no tumsas un izcelt gaismā, to viņš arī dara dzīves gaitā! Šāds cilvēks iesaistās citu sapņu un ambīciju piepildīšanā, sniedzot finansiālu un emocionālu atbalstu, jo ir visspēcīgākā iemiesojuma sakne!
  Ķīniešu horoskops: Kaza
  Kaza(Artūrs), ir vislabsirdīgākais, visgodīgākais, visdevīgākais, visuzticīgākais, viscītīgākais, visgudrākais, vismundrākais – gatavs dalīties pat ar pēdējo maizes kumosiņu. Artūrs ir vislabsirdīgākais un visapburošākais, vislīdzsvarotākais, visbagātākais un vissolīdākais. Viņam ļoti labi, ideāli veicas dažādi amatniecības darbi, ir apveltīts ar tehniķa dotībām. . Viņs ir vispatstāvīgākais, vispārliecinātākais par sevi, vismierīgākais, vislīdzsvarotākais, un viņš vienmēr spēj dzīvē visu sasniegt ko vien sirds kāro. Iet pa dzīvi, pārliecinoši ar smaidu sejā! Šim Artūram ir visspēcīgākais gribasspēks, vislielākā atbildības sajūta, un tās pilnīgi uzņemas, uzdevuma izpildi. Reizēm šis Artūrs saceļ traci, sevi parāda kā valdonīgu vadoni, kā arī viss ir nolemts vislielākai veiksmei. Artūrs ir radīts, lai pakalpotu citiem un uzklausītu apkārtējo vēlmes, jo viņš spēj parūpēties par sevi, un līdz ar to viņš spēj palīdzēt apkārtējiem. Viņš dzīvē meklē sev cilvēkus kuriem vajadzīgs atbalsts. Sabiedrībā viņš šad tad piekopj pavieglu dzīvesveidu un bieži kļūst par bagātu dāmu mīļāko. Viņs spēj kļūt par ierindas kareivi, kā arī kļūst par komandieri. Viņš pieder pie uzvarētājiem un parasti vinnē uzvaru pirms tiek līdz kaujas laukam, sliktākajā gadijumā kaujas laukā. Viņš gūst panākumus visās dzīves jomās, viņā kontā diennaktīm tiek ieskaitītas vislielākās naudas summas. Kaza Artūrs ļoti labi satiek ar visiem apkārtējiem!
  Vēzis (22. jūnijs – 22. jūlijs)
  Savus padotos krīzes brīžos atbalsta un iespējams, ka jums pat nāksies noklausīties pateicību par labi izdarītu darb. Nekad uz jūsu ideālu nenorādīs tieši, bet gan aplinkus. Viņa klusēšana kolektīvā izsauc daudz lielāku paniku, nekā citu bļaustīšanās. Atbalstīs un palīdzēs, ja nepieciešams atbalsts, darbojas pēc principa ”dots pret dotu”. Esiet uzmanīgi un atsakaties ķēpat, ja viņs ir tīrs, to viņš jums piedos, bet atmiņa Artūrami ir visideālākā, kā intuīcija viņam ir ideāla viņš bieži, regulāri vinnē loterijās, aparātos jo ir precīzs, tiešs+laimīgās rokas!
  Vīksna 15.jūlijs – 25.jūlijs.
  Artūrs ir liels slaids visstiprākais un visinteresantākais. Uz ielas Artūru pamana. Viņš – ir izskatīgs, žēl, ka viņam ir daļa no donžuāna-viņš noteikti tur gūst, gūtu panākumus. Artūrs ir prasīgs uz dzīvi un viņš mīl to atvieglot. Viņam raksturīgs mierīgums un līdzsvarotība. Miers – tā ir viņas raksturīgākā īpašība. Bet moralizēšana – visnepieciešamākā iezīme. Viņš ir tiešs un atklāts, visbagātākais maksimāli daudz dzīvo svētlaimē. Spējīgs darīt daudz laba saviem tuviniekiem, draugiem Jūtās kaislīgs. Ja, Artūrs satiek sev piemērotu partneri, tad viņs noteikti panāk, ka mīlestība ir ilga. Artūrs mīl valdīt un mīl pakļauties. Spēja, būt izcili uzticīgam. Viņam piemīt visizcilākā humora izjūta. Viņa veselība ir mūžīga, visspecīgākā un viņš ir visspēcīgākais vienmēr izskatās jauns. Artūra dzīve ir tieši tāda, kādu viņš pats to veido, vēlas, iztēlojas!. Artūrs māk visu, staigā pa ūdeni, lido un teleportējas, valda pār visām stihijām vislabāk kā jeb kad kāds to mācējis!

 2. Kamēr cēla man nepatika, bet jo gatavāka kļuva, jo vairāk iepatīkās. Nams izdevies skaists un arī tā mērķis cēls – vairot zinības un garu priecēt!

 3. Neko nevar uzcelt ar neko. Nauda ir tikai izdošanai. Uz tautas nākotnes rēķina.
  Tie skopie kapeiku skaititāji nedomā par garīgā ieguvuma latiem, kas būs saniedzami
  nākamo gadsimteņu laikā. Biblioteka paliks un kalpos.
  Raudātāji būs sen nosprāguši savā sašutumā un skaudībā.
  Pat neviens neatceresies ka tāda .. Ausma sūkstijās.
  Par kapeikām.
  Celiet garigo Latviju, nevis bļaustaities par darbu izmaksām.

 4. Bibliotēkai ir ļoti svarīga nozīme latviešu tautas garīgā mantojuma saglabāšanā un izplatīšanā. Taču ne par 130 miljoniem latu. Droši vien kāds nebūtu aizbraucis uz Dakāras ralliju ar elektromobili, bet toties tūkstoši nebūtu spiesti meklēt darbu ārzemēs. Kur ir tie skaistie bērzi gar Valguma ielu, kurus Saukāna kungs no RBS Skals solīja pārstādīt lai tik nomierinātu tautu?
  Tiem, kam nav svarīgas ēkas izmaksas, lai pasaka to pensionāriem, ārstiem, skolotājiem vai policistiem, kuriem algas joprojām ir tik mazas, ka jāstrādā divi darbi, lai cilvēcīgi dzīvotu, lai nopirktu zāles. Lai pasaka to bērnu vecākiem, kuriem jāpieliek visa izdoma, lai izaudzinātu laimīgu un veiksmīgu nākamo paaudzi. Nodokļu maksātāju naudu var neskaitīt vien imbicīls vai tips, kurš pats zog vai nemaksā nodokļus. Diemžēl naiva uzticēšanās politiķiem un mīkstčaulība ir ļāvusi tiem IZZAGT valsti.
  Tiem, kuri naivi bubina, ka bibliotēka dod darba vietas vietējiem celtniekiem, atgādināšu, ka būvniecībā bija iesaistītas BULGĀRU celtnieku brigādes, jo redz – mums trūkst speciālistu betonēšanā. Lai „naivie” bubinātāji (“kultūrai nedrīkst taupīt”), ATCERAS kādus no saviem tuviniekiem, kuri bija spiesti aizbraukt pelnīt naudu ārzemēs, jo Bezgodamaņa valdība ar Slakteri finansu ministra krēslā parakstīja valsti izzogošo bibliotēkas celtniecības līgumu un ar kultūras ministri Grendi (Nacionālā apvienība) Gaismas pils atbalsta biedrībā sāka paaugstināt nodokļus un strauji samazinājās darbavietas.
  Atgādināšu, ka Bibliotēkas izmaksas varēja būt LĪDZFINANSĒTAS no ES budžeta pat līdz 80%, bet līdzīgi, kā Zelta tilts netika pieteikts finansējuma saņemšanai, jo zustu iespēja Zelta SILEI.
  Par astronomiskiem pāri par 130 mlj Ls ar apm.80% ES līdzfinansējumu varēja uzcelt gan jaunu, modernu un energoefektīvu Bibliotēku vismaz 2-3 reiz lētāk un 50, JĀ, JĀ PIECDESMIT pilnīgi jaunus bērnudārzus un vēl 100 miljoni Ls PALIKTU pāri, lai samazinātu nodokļus vai izmaksātu bērnu pabalstos.

  • Ko var mocīties? 130 mil ir normāls cipars. To var apstiprināt ne tikai pensionāri, ārsti, skolotāji un policisti, bet arī betonēšanas speciālisti no Bulgārijs, dakāras rallija dalībnieki un Valguma ielas bērzi.
   Tā ka cepienam nav pamata. Baudām kultūru!

   • Kāds laikam apmaldījies pagātnes bērzos, vai iespējams, balle Zelta pilī sit augstu vilni. Bet varbūt drīz nāks apskaidrība, kad būs jāmaksā no Kultūras budžeta apsaimniekošanas un apkures izmaksas. APKURES izmaksas šai it kā modernai jaunceltnei ir ĀRPRĀTĪGI lielas. Izmaksas līdzinās nesiltinātai hruščovkai un būs ap 1.50EUR/m2 vidēji apkures sezonā.
    Ir noticis tieši tas, par ko pirms celtniecības uzsākšanas brīdināju – apkures izmaksas šim “stikla zārkam” būs FANTASTISKAS.
    Ja kādam vēl šķiet, ka 130 mlj Ls ir normāls cipars, tad vēlos atgādināt, ka tas ir pāri 3000 Ls/m2. Ja salīdzina jauno DnB Nord ēku ar bēdīgi slaveno “Gaismas” pili, acīmredzama ir bankas saprātīgā pieeja celtniecības izmaksām – “Gaismas” pilij pāri par 3000 Ls/m2, bet līdzīga apjoma DnB Nord ēkai pēc dažādiem avotiem no 920-1381 Ls/m2. Vai nav FANTASTISKA starpība? Un DnB Nord ēku cēla “Gaismas” pils celtniecības konkursā zaudējušais Merks, kurš toreiz solīja (pilnīgi dabīgi) – zemāku cenu.
    Mūsu kultūras darboņi tiek izmantoti gan ar pliku ideju, gan naudu, gan ar viltu! Taukpurni bezgodmanis ar kalvīti, dermakovu un “Jauno 3 brāļu” laupītāju bandu apaudzēja gadiem muļļātu un sen novecojušu projektu ar “otkatiem” līdz astronomiskiem 130 miljoniem Ls un falšā “konkursā” atrada savējos celtniekus. Tas bija neprāts būvēt tik dārgu celtni turklāt krīzes laikā. Tieši Gaismas pils “apēda” Kultūras ministrijas budžetu.
    Nākamais jautājums – kā tiks ATPELNĪTAS nenormāli daudzās konferenču zāles. Ja tās tik ļoti vajag, lai būvē privāts investors par savu naudu un savu risku.
    Vai ir aprēķināts, cik cilvēku šī Zelta zārka izmaksu un palielināto nodokļu dēļ ir atstājuši mūsu Latviju?
    PS.
    Vai bibliotēkas direktors Andris Vilks jau iemēģinājis savu kabinetu ar skatu uz Vecrīgu?

    • Ausma, varat būt mierīga – cienījamam Vilka kungam diez vai ļaus būt par Gaismas pils direktoru. Amats jaunajā mājā ir ļoti kārdinošs – gribētāju netrūks!
     Un domāju – nav daudz cilvēku, kas savu laiku, intereses, spēku, veselību būtu ziedojuši ilgus gadus! Par to arī Andri Vilku cienu!

 5. Gan jau ka arī kāds ar cieņu un mīlestību pret savām kabatām sarausa arī lieku naudiņu personīgām vajadzībām 🙂

  hip-hip, urā

Draugiem Facebook Twitter Google+