×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Gaismas pils fasādi un jumtu tīrīs par teju 100 000 eiro (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Gaismas pils fasādes un jumta tīrīšana izmaksās 97 268 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā pieejamā informācija.

Apjomīgos tīrīšanas darbus veiks kompānijas “Alfa Vita Life Science GmbH” un “Remroks”.

Jau ziņots, ka konkursā bija pieteikušies trīs pretendenti. Kultūras ministrija kā maksimālo summu, kuru varētu veltīt Gaismas pils tīrīšanai, bija noteikusi 110 tūkstošus eiro.

Latvijas Nacionālas bibliotēkas (LNB) jaunā ēka jeb Gaismas pils oficiāli tika atklāta 2014.gada 29.augustā. Tās mazgāšana līdz šim notikusi tikai daļēji.

Pagājušā gada vasaras sākumā LNB pārstāvis Augusts Zilberts stāstīja, ka bibliotēkas ēkas jumta un fasādes tīrīšanai ir atrasts īpaši kvalitatīvs un efektīvs mazgāšanas šķidrums, kas kavē putekļu un nosēdumu kārtas veidošanos. Ēku bija paredzēts tīrīt rudenī. Vasaras beigās Zilberts atzina, ka bibliotēka un Kultūras ministrija nespēj vienoties, kurai jāveic iepirkums par fasādes tīrīšanu.

Gaismas pils ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem – būvnieku pilnsabiedrību “Nacionālā būvkompāniju apvienība”- parakstīja 2008.gada maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Un cik bieži to darīs?

 2. Arhitekts ģēnijs! Cik maksās Okupācijas muzeja mazgāšana – 50 000 gadā jeb tik, cik kopā gadā nenopelna visi OM darbinieki?

 3. Redaktor, pieliec vienu nulli ziņas pieteikuma virsrakstā, kad atver pašu ziņu, tad virsraksts ir pareizs. Esi acīgāks!

 4. 10000 tīrītājiem, 80000 atkats.

 5. Jau atkal nauda vējā. Atbildēt

  Tad dārgākās celtnes Latvijā,tad dārgākie tilti,tad korumpētākie birokrāti u.t.t.Bet,kad būs dārgākie,ar lielālām algām iedzīvotāji Latvijā?

 6. Tad 10 vai 100 tūkstoši?

 7. Filologs-matemātiķis Atbildēt

  Tad desmit vai simts tūkstošiem? Vajadzētu tomēr vienoties.

Draugiem Facebook Twitter Google+