×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Gaismas pils granīta plāksnes uz atbalsta sienas “rotā” baltā kaļķa traipi (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Projektētāju vai būvnieku pieļautas kļūdas dēļ Latvijas Nacionālās bibliotēkā vai Gaismas pilī ir jāmaina ēkas atbalsta sienas granīta plāksnes. Garantija šoreiz nedarbojas, tāpēc remontdarbi jāsedz no Kultūras ministrija līdzekļiem, kas rezervējusi 46 000 eiro, pirmdien vēstīja Tv3 “Ziņas”.

Valguma ielas pusē granīta plāksnes uz atbalsta sienas rotā baltā kaļķa traipi. Vietām flīzes jau atlupušas. Viena no versijām ir, ka celtnieki nepareizi samaisījuši javu, otra – ka kļūda pieļauta pašā projektā, izvēloties nepareizu flīžu piestiprināšanas metodi. To nolemts mainīt. Flīzes netiks līmētas, bet piestiprinātas uz āķiem.

Ar Gaismas pils būvniekiem slēgtajā līgumā teikts, ka konstrukciju maiņas gadījumā remontdarbi jāsedz pasūtītajam – tātad Kultūras ministrijai no valsts budžeta līdzekļiem.

Pēc televīzijas vēstītā, vēl budžetā tūkstoši būs jārezervē, lai atjaunotu skeitotāju sagandētās apmalītes pie Gaismas pils ieejas. Labā ziņa gan ir tā, ka vismaz daļēji postījumus sola novērst paši skeitotāji.

LNB pārstāvis Augusts Zilberts stāsta, ka atbalstu ir izrādījis starptautiski pazīstamais skeitbordists Madars Apse, kurš piekritis ar saviem un savu sponsoru līdzekļiem palīdzēt atjaunot daļu infrastruktūras, kuru varētu izmantot skeitbordisti. Pārējo paredzēts segt no Kultūras ministrijas budžeta.

Savukārt par 110 tūkstošiem eiro turpinās Gaismas pils mazgāšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nezin, kā sauc būves ģenerāluzņēmumu? Vai toreiz, pirms būvēšanas notika būvētāju izvērtēšana? Vai atkal”gali ūdenī”?

  2. Interesanta tā garantija – defekts acīmredzams, bet garantija nesegs….

Draugiem Facebook Twitter Google+