×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Gaismas pils ieguvusi “Steinway” flīģeli (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirms Ziemassvētkiem, 22. decembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē uzstādīts pasaulslavenā klavieru izgatavotāja “Steinway & Sons” koncertflīģelis, taču plašākai sabiedrībai tas, ticams, tiks ieskandināts tikai pēc Latvijas prezidentūras ES, portālam LA.lv atklāja bibliotēkas komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

“Tā kā Gaismas pils apakšējie stāvi jau nodoti ES prezidentūras sekretariāta rīcībā, patlaban instrumentu ieskandināt plašākai publikai nebūs iespējams,” atzina Zilberts, norādot, ka bibliotēkas darbinieki cer sarīkot atvērtu koncertu, kad prezidentūra pietuvosies viduspunktam, taču esot arī iespējams, ka to nāksies atlikt līdz prezidentūras noslēgumam.

Zilberts stāstīja, ka klavieres no septiņiem piedāvātajiem instrumentiem “Steinway & Sons” rūpnīcā Hamburgā izvēlējās pieredzes bagātais klavieru restaurators un tehniķis-eksperts Norberts Žugs-Divrē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors Jānis Maļeckis. N. Žugs-Divrē sniedza LNB profesionālu konsultāciju, lai iegādātos vispiemērotāko instrumentu Ziedoņa zāles tehniskajai specifikācijām un akustikas niansēm.

“Steinway & Sons” koncertflīģeļa modelis “D Grand Piano” ir plaši izplatīts visā pasaulē, taču Latvijā šādu instrumentu ir tikai aptuveni 15 – tie atrodas lielākajās koncertzālēs, tostarp Latvijas Radio 1. studijā, JVLMA, Latvijas Nacionālajā operā. Instruments ir skanīgs, viegli spēlējams un ar siltu tembru.

Pateicoties Ziedoņa zāles akustikas kvalitātēm un izcilajam instrumenta, LNB cer un plāno nākotnē piesaistīt augstas klases māksliniekus, radot mūzikas cienītājiem konkurētspējīgu māksliniecisko piedāvājumu.

Instrumentu bija iespējams iegādāties, pateicoties LNB Atbalsta biedrības finansiālajam atbalstam un LNB plānotajiem izdevumiem, precizēja Zilberts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labākais flīģelis ir MELNGALVJU NAMĀ! Šis gan neizskatās pēc koncertflīģeļ,

Draugiem Facebook Twitter Google+