×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

“Gaismas pils” infrastruktūras būvniecības pirmā kārta izmaksās vairāk nekā 10 miljonus latu

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija par 10,77 miljoniem latu, ierēķinot pievienotās vērtības (PVN) nodokli, slēgs līgumu par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbiem, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publicētā informācija.

”Gaismas pils” infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbus veiks pilnsabiedrība “Nacionālā būvkompāniju apvienība”.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija 3. janvārī izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka ministrija pieņēmusi lēmumu par infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbu iepirkuma pārtraukšanu un sarunu procedūras sākšanu, ņemot vērā valsts budžetā pieejamo līdzekļu apjomu LNB infrastruktūras izbūvei.

Savukārt biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” ministrijas izvēlēto sarunu procedūras variantu no tiesiskā viedokļa uzskatīja par ļoti problemātisku, jo lēmums pārtraukt infrastruktūras būvniecības konkursu un sākt sarunu procedūru ar esošo būvnieku, pēc “Delnas” domām, bija ne tikai “Delnas” un Kultūras ministrijas noslēgtā līguma pārkāpums, bet arī, visticamāk, Publiskā iepirkuma likuma pārkāpums.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa, sarunās, salīdzinot ar konkursa rezultātiem, ministrija ir ietaupījusi 1,45 miljonus latu, ieskaitot PVN.

Kā iepriekš norādīja Kultūras ministrija, lēmums pārtraukt ”Gaismas pils” infrastruktūras būvniecības konkursu un sākt sarunas ar esošo būvnieku pieņemts, balstoties uz ekspertu un būvniecības procesu uzraugošo institūciju rekomendācijām, ņemot vērā valstisku nepieciešamību projektu pabeigt līdz 2013. gada nogalei.

LNB infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbu iepirkuma konkurss tika izsludināts vienu reizi, kura laikā tika saņemtas trīs sūdzības. Sākotnēji LNB infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbu konkursā par uzvarētāju tika pasludināta AS “LX Grupa”, kuras piedāvātā līgumcena bija 6 743 928 lati, neieskaitot PVN, savukārt “LX Grupa” piedāvātā līgumcena ar PVN bija 8 160 152 lati. Taču uzņēmums saistībā ar neatbilstību iepirkuma nosacījumiem vēlāk no konkursa tika izslēgts. Nākamo it kā saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu iesniedza kompānija “Merks”, kas pārsniedz to summu, kuru var atļauties veltīt LNB infrastruktūras iepirkumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+