×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. augusts, 2014
Drukāt

Gaismas pils kā Latvijas prezidentūras centrs. Saruna ar Kristīni Pommeri

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Par to, kā norit gatavošanās Latvijas prezidentūrai ES Padomē, stāsta Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta jaunā vadītāja Kristīne Pommere.

– Kāda ir situācija ar prezidentūras plānoto finansējumu – vai Latvija iekļausies 70 miljonu eiro robežās?


– To redzēsim, kad prezidentūra būs noslēgusies. Šajā virzienā mēs strādājam, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. Pagājušogad jau bija 3 miljonu eiro ietaupījums.

– Kur notiks lielākā daļa prezidentūras pasākumu?


– Par norises vietu ir izvēlēta jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, un tas jau bija nolemts 2011. gadā. Bibliotēkā ir rasti tādi risinājumi, lai tajā varētu noritēt sanāksmes un to varētu apmeklēt arī bibliotēkas lasītāji. Esam veikuši telpu apsekošanu un pielāgošanu, kopumā mūsu rīcībā prezidentūras vajadzībām būs septiņas dažāda lieluma telpas, un tās ir apgādātas ar nepieciešamo aparatūru. Telpu pielāgošanas izmaksas ir 
28 000 eiro, galvenokārt mēbeļu pārvietošanai. Kopumā prezidentūras laikā būs ap 200 pasākumu Rīgā. Lielākoties tie notiks bibliotēkā, taču ir skaidrs, ka bibliotēkas iespējas ir ierobežotas, tādēļ mazākiem prezidentūras pasākumiem izmantosim citus konferenču centrus Rīgā.

– Cik man zināms, jau ir gatavs prezidentūras pasākumu kalendārs…


– Tas nav galīgais kalendārs šim notikumam, un nekas nav iecirsts akmenī. Lielākais pasākums būs Rīgas Austrumu partnerības samits, bibliotēkā notiks arī dažādas ES valstu ministru neformālās sanāksmes. Viens no pirmajiem darbiem šā gada novembrī būs ES un Āzijas valstu izglītības ministru sanāksmes sagatavošanas pasākums, kad notiks tā saturiskā sagatavošana. Gada beigās gaidāmas Eiropas Parlamentu politisko grupu un komiteju vizītes uz Latviju. Janvārī prezidentūra sāksies ar Eiropas Komisijas kolēģijas vizīti Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+