×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

“Gaismas pils” logu un jumta mazgāšana izmaksās 110 tūkstošus eiro (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Kultūras ministrija ir izsludinājusi iepirkumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas jumta un fasādes tīrīšanai, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Pretendentiem savs piedāvājums jāiesniedz līdz 23.maijam. Paredzamā līgumcena bez pievienotās vērtības nodokļa ir 110 000 eiro.

Kā liecina ministrijas informācija, darbus plānots pabeigt līdz 30.jūnijam.

Kopš ēkas būvdarbu pabeigšanas, kas notika 2013.gada decembrī, ēka vēl ne reizi pilnībā nav nomazgāta – gan dažādu citu prioritāru darbu dēļ, gan diskusiju dēļ ar ēkas būvuzņēmēju un Kultūras ministriju par to, kam šī darbība jāveic un jāfinansē. Mazgāšanu bija plānots īstenot 2014.gada rudens beigās līdz Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sākumam, taču plānotie darbi nenotika nepastāvīgo laikapstākļu dēļ, līdz ar to ārpus kārtas tika veikta tikai daļēja logu mazgāšana, iepriekš aģentūrai LETA skaidroja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Bibliotēkas ēkas mazgāšanas procedūra ietver gan logu, gan fasādes, gan jumta tīrīšanu.

Iepriekš Zilberts kā pozitīvu minēja faktu, ka LNB ēku ekspluatācijas inženieri ir izmēģinājuši īpaši kvalitatīvu un efektīvu mazgāšanas šķidrumu, kas kavē putekļu un nosēdumu kārtas veidošanos. Pēc starptautiskām atsauksmēm un ieteikumiem eksperimenta kārtā ir pārbaudīta vācu uzņēmuma “Finalit” produkcija, kas paredzēta nerūsējošā tērauda, stikla un akmens virsmu apstrādei. Izmēģinājumu veica “Alfa Vita Life Science GmBH” pārstāvniecība Latvijā, pamatojoties uz saskaņotu iesniegumu LNB. Gala lēmums par tīrīšanas līdzekļa-ķīmijas izmantošanu, darba tehnoloģiju un loģistiku, kā arī drošības apstākļiem iepirkuma veicējam būs jāsaskaņo ar LNB un būvuzraugu “Hill International”.

LNB ēkas mazgāšanu ir iecerēts veikt vienu reizi gadā, taču jāņem vērā, ka šis process ir atkarīgs arī no neatkarīgiem vides faktoriem – nokrišņiem, gaisa piesārņojuma, blakus esošā dzelzceļa pārvadāto kravu radītajiem putekļiem. Katrai mazgāšanas reizei tiks rīkots atsevišķs konkurss, savukārt finansējuma pozīcija turpmākajām mazgāšanas reizēm būšot ierēķināta LNB gada budžetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mēs tak esam tik bagāta valsts… Varam kaisīt vējā daudz naudas.. Nožēlojami, lai neteiktu vairāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+