×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Gaismas pils restorāna īpašniekiem vārda maiņa maksāšot aptuveni 8000 eiro (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jeb Gaismas pils restorāna “Kleever” identitātes izveidē un saistīto materiālu izgatavošanā ir ieguldīti aptuveni 5000 eiro, aģentūrai LETA atzina restorāna pārvaldītājas SIA OZRT valdes loceklis Lauris Streņģe.

Ja būs jāmaina restorāna nosaukums un visi ar to saistītie elementi, piemēram, ēdienkartes un citi vizuālie materiāli, tas varētu izmaksāt aptuveni 3000 eiro. “Par to, vai nosaukuma maiņas rezultātā radušās izmaksas segsim paši, vēl lemjam,” atzīmēja Streņģe.

Par to, kā izlemts mainīt restorāna nosaukumu, restorāna pārstāvji paziņos tā oficiālās atklāšanas dienā, kas būs 29.jūlijā. Uzņēmuma pārstāvji patlaban apspriež divus variantus: “Klīvers” un “Klīver”.

“Mēs sakām paldies visiem, kas vēl joprojām iesaistās restorāna izveidē. Ikviens viedoklis – pozitīvs vai negatīvs – mums ir svarīgs. Tāpēc joprojām arī meklējam kompromisu,” atzīst Streņģe.

Kā ziņots, 16.jūlijā 11 humanitāro zinātņu jomas pārstāvji, tai skaitā rakstnieki un redaktori, parakstīja vēstuli LNB direktoram Andrim Vilkam un kultūras ministrei Dacei Melbārdei (VL-TB/LNNK) ar rosinājumu mainīt Gaismas pils restorāna nosaukumu.

Iepriekš, atbildot uz jautājumu par izskanējušo informāciju saistībā ar LNB restorāna iecerēto nosaukumu “Kleever”, Streņģe bija lakonisks, vien atzīmēja, ka līgumā ar LNB nav bijis noteikuma, kas būtu attiecināms uz restorāna nosaukuma veidošanu.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, Gaismas pils restorāna pārvaldītāja OZRT pērn apgrozīja 769 275 eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2013. gadā, kad uzņēmums apgrozīja 593 331 eiro. Pērn uzņēmums cieta zaudējumus 4350 eiro apmērā, bet 2013. gadā tas nopelnīja 16 418 eiro.

Šogad uzņēmums plāno sasniegt miljona eiro apgrozījumu. “Pusgads ir pagājis, un puse no mērķa ir izpildīta,” atzīst Streņģe.

Uzņēmums OZRT dibināts 2007. gadā. Tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. OZRT vienādās daļās pieder tā valdes loceklim Streņģem un Ronaldam Undzēnam.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, Streņģem un Undzēnam pieder arī tādi uzņēmumi kā, piemēram, SIA “Ezītis miglā”, SIA YOLO, SIA “Kafijas pauzes”, SIA “Bekon Catering” un SIA “Later Aligater”. (LETA)

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Intelektuālais apsīkums Gaismas citadelē ! kleveer -latviski ”Gudrais” vai ”Viedais”,bet kapec klever varbūt KĻIVER….?

  2. Nosaukuma maiņas rezultātā radušās izmaksas segs pateicīgie klienti – latvju kultūras darbinieki. Neticat?

  3. nosaukumu izvēlējās pēc iedzīvotāju iesūtītiem variantiem!!!! paceļ roku tas, kurš iesūtīja “kleever” !! ak vai, kā ļaužus chakarē!

  4. Gaismas pils restorāna īpašnieki mainīs vārdus?

  5. Vai te iet uz vairāk solīšanu? Apollo nupat izlasīju ka tas izmaksāšot 3000.Laikam sadomāja lielāku kusaku nokost. Vilks droši vien uz pohām kaut ko izgrūda un tagad nesaprot kā attaisnoties un izdomā aizvien stulbākus vārdus. Laikam par daudz salasījies ārzemju literatūru.

  6. Nav ko raudāt par šiem 8000 eiro. Plašsaziņas informācijas avotu saceltā ažiotāža, kas savā ziņā ir pavisam tieša reklāma, reklāma kas atspoguļota vislabākajos ētera laikos, un web resursu top vietās, ja novērtē naudā ir vismaz ap 800 tūkstošu vērta. Tagad katrs Latvijas iedzīvotāajs zin ka ir tāds restorāns

  7. kā teica armijā, ja nestrādā galva tad strādā kājas. atiecigi ja izvelejāties stulbu nosaukumu un vel maksājāt par ” vesturisko pamatojumu” tādam nosaukumam, tad maksājiet par savu stulbumu un nosaukuma maiņu

    • Nosaukumam būtu jābūt vietējākam, bet mainīt spēles noteikumus pēc pirmā perioda gan neģeld, izņemot ja ir bērna prātā.

Draugiem Facebook Twitter Google+