×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Gaismas pils restorāna nosaukums būs “Kleever” (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Gaismas pils restorāna nosaukums būs “Kleever”, 10.jūlijā Gaismas pils durvju atvēršanas svinīgajā pasākumā paziņoja Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Viņš stāstīja, ka šis nosaukums restorānam izvēlēts no aptuveni 700 dažādu nosaukumu variantiem, kurus pavasarī iesūtīja sabiedrības pārstāvji.

“Pavasarī notikušajā akcijā, kurā sabiedrība tika aicināta dot nosaukumu Gaismas pils restorānam, tika saņemti aptuveni 700 variantu, un beidzot restorāns ir saņēmis nosaukumu,” teica Zilberts.

Kā stāstīja restorāna darbinieki, turpmāk tas būs atvērts visiem bibliotēkas apmeklētājiem gan brokastīm un kafijas malkošanai no rīta, gan pusdienām, gan arī vakariņām. Šovakar restorānā gaidāms īpašs pasākums ar dzīvo mūziku. Restorāna oficiālā atklāšana notikšot jūlija beigās.

Jau ziņots, ka šodien apmeklētājiem tiek atvērtas Gaismas pils galvenās durvis. Vienlaikus darbu sāks ēkas pirmie stāvi – vispirms Reģistratūra un garderobe ātrijā -, kur pusgadu norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē notikumi.

Līdz ar Latvijas prezidentūras noslēgumu LNB ir uzsākusi pakāpenisku pārkārtošanās procesu, lai atsāktu darbību ierastajā režīmā, atkal izmantojot Konferenču centru un tehniskās telpas 1.stāvā, Ziedoņa zāli, izstāžu zāles, reģistratūru un garderobi 1.stāvā, kā arī lasītavu telpas Mezonīna un 2.stāvā. Prognozējams, ka pārkārtošanās varētu ilgt aptuveni divus mēnešus.

Paredzēts, ka laika gaitā apmeklētājiem tiks piedāvāti vēl dažādi jauni pakalpojumi un iespējas – piemēram, Latvijas Universitātes Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra bibliotēkas lasītava, interneta lasītava, nakts lasītava, īpaši aprīkotas darba vietas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, elektroniskie informācijas ekrāni un citas iespējas. Neiztrūkstoši Gaismas pilī notiks arī kultūras notikumi.

Bibliotēka līdz 31.augustam strādās pēc vasaras darba laika. Tas nozīmē, ka LNB būs slēgta pirmdienās un svētdienās. Otrdienās un ceturtdienās LNB būs atvērta no plkst.9 līdz 17, trešdienās un piektdienās – no plkst.12 līdz 20, bet sestdienās – no plkst.10 līdz 17.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. ļoti labs Latviju raksturojošs restorāna nosaukums. Kā to pareizi izrunāt? Tas protams sīkums, salīdzinot ar maksas zvaniem uz gaisa pili.

 2. kUR TAD kazino ?

 3. Kārtējais ABSOLŪTAIS IDIOTISMS un elementārs pašcieņas trūkums, cienījamie latvieši. Droši vien, ka restorāns nodots kāda nelatvieša pārziņā, kuram ir pretīgs viss latviskais.

 4. Tādu nosaukumu var izdomāt tikai vismurgainākos sapņos .Interesanti būtu uzzināt autoru!

 5. morons love to be kleever. Visi jau ńirdz un smejas par šo nosaukumu un tas latviešiem nenes godu bet neslavu kā par atpalikušiem, iedomigiem mułkiem kuri iedomajas, ka tada nelatviska un neizdevusies varda spele ir kaut kas gudrs. We are all so kleever piples we Latvians!!!!

 6. Nesaprotu ko tas vārs nozīmē ,vai tad tantei no laukiem nevar paskaidrot.
  Esmu skolās gājusi un latviete, bet nezinu tādu vārdu.
  Vajag ko latvisku.

 7. Tāds nelatvisks murgs nedrīkst būt latviešu gaismas pilī!!!Ja latviešu…?

 8. Ak, cik skaisti un latviski, un ķēviski! Lai latviskajā restorānā “Ķēve” daudz kumeļu un citu apmeklētāju!

 9. Man gan patīk, smalks stils! Ne kā bauriem latviešiem.

 10. Valsts valodas centrs jau izteicis nosodījumu un protestu! Cerams, ka LNB nenostāsies pozā.

 11. Absolūts pašcieņas trūkums! Turklāt vēl analfabētisms! Klīversalas nosaukums cēlies citādi! I

 12. Neizklausās, ka tas būtu kas rainisks. Vai varbūt tā sauca Antiņa zirgu?
  Gaismas pils un kleever – nu klasisks latviešu citiem di…ā līšanas paraugs.

 13. Pamatojums neiztur nekādu kritiku! Nosaukums ir ne tikai nelatvisks, bet bezjēdzīgs!

 14. diemžēl ne vārda par motivāciju. nacionālai bibliotēkai arī vārdu izvēle varēja būt nacionālāka.

 15. Kas ir kleever?
  Varbūt tomēr paskaidrosiet?
  Dzīvoju šai valstī jau astoņdesmito gadu, bet tāda vārda latviešu valodā neatceros.

 16. vismaz būtu uzrakstījuši, ko tas nozīmē latvisiki

 17. Kāpēc tāda izvēle? Kāda ir šā nosaukuma jēga?

Draugiem Facebook Twitter Google+