×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Gaismas pils sagaidīs miljono apmeklētāju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 28. aprīlī, Latvijas Nacionālajā bibliotēka (LNB svinīgi sagaidīs savu miljono apmeklētāju kopš jaunās ēkas – Gaismas pils – atklāšanas 2014. gada 29. augustā. Viņu sagaidīs LNB direktors Andris Vilks, pavēstīja LNB komunikāciju spciālists Augusts Zilberts.

Ikdienā LNB apmeklē gan lasītāji un bibliotēkas tiešo pakalpojumu izmantotāji, gan pasākumu apmeklētāji, gan tūristi. LNB kā lasītāji reģistrējušies vairāk nekā 120 000 cilvēku. Vidēji darbadienā LNB apmeklē ap tūkstoš cilvēku, bet brīvdienās šis skaits pieaug no 1500 līdz 2000 personām. Dienas laikā ēka var uzņemt 3000 cilvēku lielu plūsmu, sniedzot iespēju lasītavās vienlaicīgi strādāt 1000 lasītājiem.

2016. gada laikā LNB novadītas 2485 ekskursijas latviešu, krievu, angļu, vācu, poļu, somu, japāņu un ķīniešu valodās, uzņemot teju 40 000 ekskursantu.

Jaunā LNB ēka arvien vairāk apliecina bibliotēkas kā daudzfunkcionāla kultūras, izglītības un zinātnes centra plašās iespējas, rīkojot daudzveidīgas konferences, koncertus, izstādes un diskusijas, grāmatu atvēršanas svētkus, kā arī valstiskas nozīmes pasākumus. Pērn Gaismas pilī notikuši vairāk nekā 600 dažāda mēroga pasākumu.

Latvijas Nacionālā bibliotēka dibināta 1919. gada 29. augustā. Tās pamatuzdevums ir veidot un saglabāt nacionālās un pasaules literatūras krājumu, nodrošināt tā ilglaicīgu un brīvu pieejamību ikvienam Latvijas iedzīvotājam un veicināt tā radošu izmantošanu. Vairāk nekā četru miljonu vienību lielā LNB krājuma kodols ir Latvijas un ārzemju izdevumi par Latviju un latviešiem, Latvijā izdotie, kā arī latviešu autoru darbi.

Pirmo LNB jaunās ēkas projekta skici 1989. gadā veidojis pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts (ASV).

Gaismas pils būvniecība ilgusi no 2008. līdz 2013. gadam, bet ekspluatācijā jaunceltne nodota 2014. gada 6. jūnijā. Jaunās bibliotēkas atklāšanas ceremonija notika 2014. gada 29. augustā, vienlaikus atzīmējot LNB 95. jubileju.

2019. gada 29. augustā tiks svinēta LNB simtgade.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+