×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Gaismas pils uzturēšanas izmaksas – mazākas par plānotajām

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Laikapstākļu, energoefektivitātes sistēmu un konstruktīvas resursu patēriņa plānošanas dēļ Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas uzturēšanas izmaksas līdz šim bijušas ļoti optimālas, aģentūrai BNS pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

“Jāteic, ka, racionāli izmantojot energoapgādes sistēmas, energoresursu patēriņš šobrīd ir mazāks par plānoto,” atzina Zilberts, norādot, ka būtisks faktors ir arī rudens un ziemas mēnešu siltie laikapstākļi. Jaunās ēkas energosistēmas vēl ne dienu nav darbojušās maksimālas noslodzes režīmā.

Izmaksas par elektroenerģiju ir par aptuveni 15% mazākas, nekā novembra plānotie izdevumi par šo pozīciju, savukārt izmaksas par siltumu ir par aptuveni 30% mazākas, nekā plānots, informēja LNB pārstāvis, uzsverot, ka skaidrāka kopaina par energoresursu patēriņu būs brīdī, kad jaunajās telpās pie optimālām ikdienas jaudām būs pavadīts pirmais darba gads.

Zilberts pieļāva, ka nākamgad lētāka varētu būt arī fasādes tīrīšana, ko patlaban veic būvnieki: “Šogad darbus diezgan ievērojami sarežģījuši piekvēpušie celtniecības putekļi.” Zilberts portālam LA.lv pastāstīja, ka šogad fasādes tīrīšanas izmaksas uz pusēm dalījusi Kultūras ministrija un būvnieki, nākamgad konkurss būs jārīko bibliotēkai pašai un jāapmaksā darbi no sava budžeta.

No 16. septembra bibliotēka uzsāka pilna pakalpojumu klāsta piedāvāšanu lasītājiem, un līdz šim brīdim (no jūnija) LNB apmeklējuši ap 220 000 cilvēku (pretstatā: pērn vēsturiskajās ēkās gada griezumā tie bijuši 73 000 apmeklētāju).

Būtiski pieminēt, ka, uzsākot darbu jaunajā ēkā, veiksmīgi īstenota personāla politika. Pieņemti jauni, kompetenti speciāli, notikušas vairākas iekšējās struktūrvienību reorganizācijas, lai sekmētu pēc iespējas efektīvāku darbu gan pakalpojumu sniegšanas, gan IT, gan datu veidošanas un apstrādes, krājuma veidošanas, gan komunikācijas un mārketinga, un citās jomās.

Jau vēstīts, ka LNB jaunā ēka jeb Gaismas pils oficiāli tika atklāta 29. augustā. Gaismas pils ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada maijā. Ēka ekspluatācijā nodota 6. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+