×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Gaismas staros iemirdzēs arī Brīvības piemineklis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau astoto reizi Rīgā norisināsies gaismas festivāls “Staro Rīga 2015” – šogad pirmoreiz pēcsvētku laikā no 18. līdz 21. novembrim. Ar devīzi “Gaismu sauca… Latvijas māju sajūtu meklējot” tas piedāvās četras gaismas instalāciju programmas: festivāla pamatprogrammu “Latvijas māju sajūtu meklējot”, starptautiskā projekta “Baltic Light Chain” (“Baltijas gaismas ķēde”) darbus, līdzdalības akcijas “Rīgas karnevāls” gaismas instalācijas un 2014. gada festivālā uzsāktā ārvalstu gaismas festivālu starptautisko programmu.

“Mēs visi dzīvojam vienā valstī un vienā laikā. Mums visiem ir lietas, ko uztveram līdzīgi, kas mūs visus sajūsmina, iedvesmo un palīdz, vairo mūsu prieku un lepnumu. Ikviens, kurš ir saistīts ar Latviju, ikviens Latvijas iedzīvotājs apzinās piederību Latvijai – vietai, kurā dzīvo un kurā grib labi justies. Kas ir tas, kas mūs vieno? Ko mēs katrs saucam par savu māju sajūtu?” teic “Staro Rīga” kuratore Diāna Čivle.

Gaismas festivāls šogad notiek UNESCO Starptautiskā gaismas un gaismas tehnoloģiju gada zīmē. Pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē īpaša uzmanība tiks pievērsta gaismas un gaismas tehnoloģiju nozīmei cilvēces labklājības sekmēšanā, tostarp informācijas pieejamības, sabiedrības veselības veicināšanā un globālo vides aizsardzības mērķu sasniegšanā.

“Staro Rīga” objekti šogad atradīsies galvenokārt Rīgas centrā un Vecrīgā, bet par gaismas festivāla apjomīgāko objektu kļūs Brīvības piemineklis, kurš būs ietērpts gan krāsās – gaismas projekcijās, gan Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes dziesmas “Trīs zvaigznes” skaņās. “Brīvības piemineklis ir viens no valstiskuma simboliem, un mēs vēlamies, lai šim objektam būtu iespēja izstāstīt savu stāstu,” saka D. Čivle.

Festivāla pamatprogrammas “Latvijas māju sajūtu meklējot” gaismas objekti tiks izvietoti uz Brīvības ielas ass no 11. novembra krastmalas līdz Stabu ielai. Šajā programmā būs iekļauti gandrīz desmit objekti līnijā no AB dambja līdz Vecajai Ģertrūdes baznīcai, un katrā objektā tiks parādīta citāda Latvijas māju sajūta, atklāj festivāla izpildproducents Mārcis Gulbis.

Šī ir pirmā reize, kad sadarbībai apvienojušies Baltijas valstu gaismas festivāli, turklāt arī pirmā reize, kad Baltijā tiek veidoti un izstādīti starptautiski gaismas objekti. Starptautiskā projekta “Baltic Light Chain” darbi priecēs Vērmanes dārzā. Ekspozīciju veidojuši jaunie mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Polijas. Šī ceļojošā izstāde jau demonstrēta Tallinā un Viļņā, bet pēc festivāla “Staro Rīga 2015” gaismas objekti būs skatāmi Polijas pilsētā Gdaņskā.

Ārvalstu gaismas festivālu starptautiskās programmas instalācijas, kas izrādītas Eiropas gaismas festivālos, tiks izvietotas Vecrīgā.

Šogad, tāpat kā pērn, festivāla laikā notiks līdzdalības akcija “Rīgas karnevāls”. Tajā būs iekļauti gan rīdzinieku izgaismotie logi, gan arī iestāžu un uzņēmumu veidotie objekti dažādās Rīgas vietās.

Varbūt noder!!

“Staro Rīga 2015” objekti aplūkojami no 18. līdz 21. XI 18.00 – 23.00

Festivāla informācijas centrs atvērts Līvu laukumā

Plašāka informācija: www.staroriga.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+