×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
31. oktobris, 2017
Drukāt

Ar mūsu lampām var izgaismot ceļu no Rīgas līdz Berlīnei, lepojas uzņēmumā “Vizulo” (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas uzņēmums “Vizulo”, kas ražo gan iekštelpu, gan ārtelpu gaismekļus, spējis iekļūt starptautiskajā tirgū un plāno sasniegt 5 miljonu lielu apgrozījumu šī gada beigās, pateicoties inovatīviem risinājumiem galvenokārt sarežģītajā ārtelpu apgaismojuma sektorā.

“Interesanti, ka ar šogad “Vizulo” saražoto ielas gaismekļu apjomu varētu izgaismot ceļa posmu no Rīgas līdz Berlīnei. Braucot komandējumos uz dažādām valstīm, ir patīkama un neparasta sajūta, kad publiskajā pilsētvidē varam redzēt Latvijā ražotos gaismekļus un, tā kā to kalpošanas laiks ir ļoti ilgs, veselai paaudzei cilvēku daudzās pilsētās tie saglabāsies kā ierasta pilsētvides sastāvdaļa,” pastāstīja SIA “Vizulo” Pētniecības un attīstības daļas vadītāja Linda Zeltiņa.

“”Vizulo” fokusējas uz noteiktām prioritātēm: tehnoloģiju izpēti un attīstību, kā arī eksportu. Šobrīd izpētes un attīstības nodaļa ir lielākā nodaļa mūsu uzņēmumā un ļoti būtiska ieņēmumu daļa tiek veltīta izpētes un attīstības nodrošināšanai. “Vizulo” ražo gan iekštelpu, gan ārtelpu apgaismojumu. Jāatzīmē, ka ielas apgaismojums ir sarežģītākais no apgaismojuma veidiem, ar ļoti spīvu starptautisko konkurenci – ir tikai neliels skaits lielo ražotāju visā pasaulē, kas dominē starptautiskajā tirgū. Konkurēt ar uzņēmumiem, kuru apgrozījums mērāms vairākos miljardos eiro, ir liels izaicinājums un vienlaicīgi arī ļoti grūts uzdevums, tādēļ mēs koncentrējamies uz augsti tehnoloģisku produktu nišu,” atzīst Zeltiņa.

Ienākot Rietumeiropas valstu tirgū, sākumā jāpārvar zināma psiholoģiskā barjera, kas balstīta uz stereotipiem – jo neviens negaida, ka Austrumeiropas ražotājs var radīt tikpat tehnoloģiski augsti attīstītu produktu kā Rietumeiropas ražotāji ar daudzu desmitu un pat simts gadu pieredzi. Starptautiskajā apgaismojuma tirgū dominē tādas valstis kā Holande, Vācija, ASV, Beļģija, Austrija, Itālija – tādēļ daudziem Latvijas ražotājs ir liels pārsteigums.

Pēc Zeltiņas vārdiem, “Vizulo” komanda ir ļoti būtisks uzņēmuma attīstības faktors – izdevies piesaistīt ļoti radošus, mērķtiecīgus cilvēkus, kas orientējas nevis uz procesu, bet uz rezultātu sasniegšanu un jebkurā situācijā meklē risinājumu.

Latvijas ražotāji 2015. gadā ieguvuši prestižo “The Rising Stars” titulu, kas tiek piešķirts daudzsološiem nozares uzņēmumiem. “Eksports bijusi uzņēmuma prioritāte jau sākotnēji – 2014. gadā “Vizulo” uzsāka eksportēt, līdz ar to dalība “The Rising stars” bija likumsakarīga. Ar stingru nolūku esam strādājuši eksporta virzienā un veltījuši visus spēkus rezultātu sasniegšanai,” lepna ir Zeltiņa.

Šogad uzņēmums saņēmis arī “Red Jackets” titulu un iekļuvis tā izdotajā grāmatā “Treasures of Latvia”, kas palīdzējis darbā ar rietumvalstu klientiem. “Pagājušā gada nogalē uzdāvinājām šo grāmatu lielākajiem eksporta partneriem, un tie atzinīgi novērtēja mūsu apbalvojumu. Īpašs prieks bija, kad, apmeklējot Vācijas partnerus, viens no augstākā līmeņa vadītājiem savā kabinetā norādīja uz gandrīz tukšu grāmatplauktu, kurā bija tikai dažas grāmatas un viena no tām – “Treasures of Latvia” ar grāmatzīmi “Vizulo” atvērumā. Tas mudina domāt, ka arī mūsu partneri lepojas ar mūsu sasniegumiem, un tas viņiem ir būtiski.”

“Vizulo” 2017. gadā eksportē ap 90% no visa saražotā apjoma, kopumā uz 27 valstīm visā pasaulē – no Peru līdz pat Jaunzēlandei. Lielākie eksporta tirgi ir Francija, Holande, Igaunija, Islande, Izraēla, Jaunzēlande, Somija, Šveice un Vācija. Latvijas tirgū paliek vien ap 10% no kopējā “Vizulo” tirdzniecības apjoma.

Uzņēmums ir dibināts 2012.gadā, bet apjoma ražošanu uzsāka 2013.gada rudenī – LED apgaismojums tajā laikā bija jauna un perspektīva tehnoloģija, kurai prognozējām strauju apjoma pieaugumu.

Latvijas darba tirgū nebija pieejami apgaismojuma izpētes un attīstības inženieri, kā arī tehniskais personāls ar pieredzi. Līdz ar to ļoti būtisks uzņēmuma veiksmes faktors ir bijusi sākotnējā sadarbība ar universitātēm un pētniecības institūtiem, īpaši ar Rīgas Tehnisko Universitāti – gandrīz visa “Vizulo” inženieru komanda ir RTU absolventi.

Lielākajai daļai inženieru šī ir pirmā darba vieta pēc universitātes, kur viņi paralēli studjām darbojās pētniecībā. “Visu mācījāmies pašmācības ceļā – pētot un analizējo materiālus un komponentes, apmeklējot konferences, izstādes, starptautiskos apmācību kursus, kā arī eksperimentējot un strādājot kopā ar saviem klientiem, kuri apgaismojuma biznesā ir jau daudzus gadu desmitus. Radījām izpētes un attīstības komandu būtībā no pēdējo kursu studentiem – mūsu eksporta partneri par to parasti ir pārsteigti,” piebilst Zeltiņa.

2016. gadā “Vizulo” pārcēla ražošanu uz Iecavu, 4000m2 lielām telpām, un šobrīd nodarbina 70 darbiniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Var ticēt, ka šī uzņēmuma LED lampas apgaismos ceļus Vakareiropā, tikai ne Latvijā. Latvijā vēl arvien cītīgi liek vecās augstspiediena nātrija lampas, kuras ir neekonomiskas un ātri izdeg. Toties kāds Rīgas gaismas darbonis pa lēto ir iepircis šādu gaismekļu partiju, tādēl uz LED lukturiem Rīgas ielās varam necerēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+