×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Ukrainas notikumu atbalsis: Urbanovičs runāja par Biškeku, Ušakovs – par Kijevu (42)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

A man holds a teddy bear with its mouth and paws pasted up in front of the Ukrainian embassy in Vilnius, Lithuania, to commemorate the victims of the violence wracking Kiev, on February 19, 2014. Ukrainian riot police approached Kiev's main opposition camp after at least seven people were killed in the bloodiest day of clashes in nearly three months of protests. AFP PHOTO / PETRAS MALUKAS

Tie, kas skatījās Soču olimpisko spēļu atklāšanu, varbūt atcerēsies, ka pasākums sākās ar rīkotāju versiju par “krievu ābeci”. Tika skaļi saukti burti, no tiem veidojot vārdus, kas simbolizē Krieviju un visu, ar ko tā lepojas. Baikāls, Gagarins, Dostojevskis, Krievu balets un tā tālāk. Bet pie burta “I” – impērija.

Te būtu jāatgādina starptautiskās politikas klasiķa Zbigņeva Bžezinska 1994. gadā rakstītais: “Krievija var būt vai nu impērija, vai demokrātija, bet nevar būt abas vienlaikus… Bez Ukrainas Krievija vairs nav impērija, ar Ukrainu, uzpirktu un vēlāk pakļautu, Krievija automātiski kļūst par impēriju.”

Sočos Krievija pārspēja citas valstis olimpisko medaļu skaita ziņā, apmierinot lielvaras ambīcijas (daži politiķi gan stāsta, ka sportam ar politiku neesot nekāda sakara, bet diez vai viņi paši tam tic), taču vienlaikus ir ļoti tuvu impērijas sajūtas zaudēšanai. To nevar nepamanīt, piemēram, paskatoties Krievijas televīzijas kanālus. Iekšpolitikas ziņas pēdējās nedēļās gandrīz neparādās, tā vietā histērija par Ukrainu. Bēguļojošais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs gan vairs netiek aizstāvēts, jaušams pieaugošs naids un nicinājums, jo viņš nav spējis noturēties pret spiedienu. Pat savu pārmērīgi grezno privātmāju ļāvis izlikt publiskai apskatei, bet tas nozīmē, ka citu valstu iedzīvotājiem var rasties jautājumi – un kā dzīvo mūsu politiskie līderi?

Sasaistot olimpisko tēmu ar Ukrainas notikumiem, žurnāla “Newsweek” poļu izdevums jaunākā numura vāku noformējis ar četriem olimpiskajiem apļiem. Fonā degošā Kijeva, bet piektā apļa vietā – auto riepa, kuru izslietu gaisā tur anonīms Maidana nemiernieks. Vecā vara ir nokūpināta, jaunas nav, ir neliela eiforija, bet vienlaikus daudz dažādu minējumu un baiļu. Nevajag aizmirst, ka vēsturiski revolūcija bieži “apēd savus bērnus”, tas ir – tās varoņi kļūst par upuriem. Reportāžās no Kijevas jau bija dzirdams, ka daļa protestētāju ir ļoti neapmierināti ar opozīcijas līderiem Arseniju Jaceņuku, Vitāliju Kļič­ko un Oļegu Tjagņiboku (esot pārāk piekāpīgi) un paciešot viņus tikai tāpēc, ka labāku pagaidām neesot. Bet kur tad radīsies? Paliek vien no cietuma atbrīvotā Jūlija Timošenko, kurai izdevusies triumfāla atgriešanās epizode, bet redzēs, kādi būs viņas nākamie soļi.

Rietumi noteikti būs ieinteresēti, lai Ukraina nekļūst par “karalauku” Eiropas vidū, pat ja tas nozīmētu nelielu Krievijas impērisma ilūzijas saglabāšanu. Savukārt Krievija darīs visu, lai tā nepaliktu tikai ilūzija, bet kļūtu par revanšu. Vismaz kādā posmā Rietumu un Krievijas intereses var pārklāties.

Retorikas līmenī Ukrainas notikumi jau atstājuši iespaidu uz Latvijas politiku. Plašu ievērību izpelnījies “Saskaņas” priekšsēdētāja Nila Ušakova ieraksts interneta sociālajos tīklos: “Mūsu nacionāļi, skatoties uz Kijevu, salīdzina sevi ar tiem, kas cīnās par brīvību. Bet viņi ir nekas cits kā tāda pati zaglīgā vara. Latvijā Janukovičs būtu “Vienotības” biedrs, bet “tituškas” nāktu no Nacionālās apvienības.” (“Tituškas” – apzīmējums algotiem ielu huligāniem, kuri uzbruka Kijevas protestu dalībniekiem.) Te nu der atcerēties, ka cits šīs partijas līderis Jānis Urbano­vičs mums savulaik jau solīja “Biškeku”, ja politiskā situācija neattīstīsies pēc viņa iecerētā plāna. Tādi nepatīkami mājieni.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Kurā vietā Krievija būtu bez sava amerikāņa – kalnu slēpotāja un korejieša – šorttrekista?

 2. Nedod dievs, ja tie padomju okupanti un civilizācijas mēsli uzprasīsies…

 3. Ušakovs: “Mūsu nacionāļi …”
  – – – – – –
  Pād kādiem saviem “nacionāļiem” šis ** runā? Par Vienotās Krievijas ekstrēmistiem?

 4. Nav saprotams, kāpēc daži krieviski runājošie, tā mokas Latvijā. Nav nekādu problēmu doties uz senču zemi un būs viss OK. Nebūs nekas jāraksta un jādzird latviski. Bet ja paskatās no otras puses, tad citi brauc uz Latviju, mācās valodu, māca bērniem, iet latviešu skolās un viņi ir apmierināti. Iznāk, ka krieviski runājošie ir dažādi. Un tie , kas dzimuši un auguši Latvijā izrādās ir pilnīgs pretstats iebraukušajiem. Dīvaini, varbūt viss atkarīgs no audzināšanas ģimenē………

 5. Griežos pie NA biedriem un Saeimas deputātiem: vai jūsu vidū nav neviena, kurš rakstā citētos pazīstamā huļigāna no RD izteikumus uztver kā personīgus, nacionālu naidu kurinošus apvainojumus, par kādiem huļigāns būtu jāsauc pie atbildības tiesas ceļā?

 6. jocīgi gan-vēl tak nav pagājuši 100 gadi kopš 1940.gada,kad tad tie “mazākumgrupas pēcteči”paguvuši te nodzīvot simtus gadu?Nevajag uzdot vēlamo par esošo.Un vai tad nu “simtos gadu”te dzīvodami nebūtu spējuši iemācīties vismaz “lūdzu”un “paldies”pateikt?

 7. У редакторов и цензоров данного портала весьма своебразное понятие о допустимости оскорблений в интернете! Такие выражения как «urlas» или «krievnacistu un krievruņu okupantu» с их точки зрения вполне допустимы, а когда в ответ вы получаете соответсвенные выражения, так это вам не нравиться и вы заменяете их **. Одностронний подход однако, демократией и не пахнет!

  • tev ieteiktu braukt pie cara tētiņa uz austrumiem, tur tev būtu tāda demokrātija. paskat tik, nav pat lāga iemācījies latviski, bet kačā pravas manā tēvzemē.

   • Ты что, совсем придурок? Лень мышкой пошевить. Здесь полно моих комментариев и на гос. языке тоже. Отвечу фразой, широко применяемой на просторах интернета специально для таких случаев: в Боруйск, **!

  • Tavus hieroglifus nesaprotu.

 8. antonevič, pietiek muldēt, vajag visiem domāt, kādā veidā iesaistīt Latvijas krievus valsts pārvalde!
  Tas ir kauns, kā krievu mazākumgrupas pēcteči, kuru senči dzīvoja Latvijā simtus gadus, ir atstumti no politiskās līdzdalības!.

  • SC ir Saeimā – tā ir izteikti krieviska partija. Izteikti krieviskā un galvenokārt no krieviem sastāvošā partija SC valda Rīgā un daudzās Latgales pilsētās.
   Krievi sen ir iesaistīti un sen darbojas valsts pārvaldē. Pat Ekonomikas ministrs ir krievs. Ministrijās daudzi vadošie darbinieki ir krievi. Policijā un armijā ir daudz krievu.
   Krievi nav atstumti no politiskās līdzdalības!

   • ja, pašvaldību līmeni sadarbība neliela ir. bet izpildvara – ir brīva no krievu partijām kopš 1991.g. V.Dombrovskis nevienu reizi neidenfificēja sevi ar krieviem. ministriju ieredņos tikai 4% ir etnisko minoritāšu pārstāvji (to pat Pabriks savā grāmatā uzrakstīja) Rietumeiropas politologi arī uzskata, ka Latvija ir izveidota “etniskā demokratija”.

    • Pilnīgi piekritu.

    • Neaizmirstiet, ka Latvijā ir vairāki % poļu no visiem iedzīvotājiem, ir daudz % ukraiņu, arī baltkrievi, arī igauņi, lietuvieši, vācieši, čečeni, gruzīni. Krievi salīzinot ar citiem svešajiem ir mazākumā!
     Kāpēc citas diasporas nebrēc, ka viņu diasporas pārstāvju ir tik maz izpildvarā? Kāpēc tikai krievu diaspora kauc – mūsu ir maz izpildvarā, dodiet mums vietas, laidiet mūs automātiski pie varas, jo mūsu “kvalitātes” zīme ir tautība – krēvs.
     Un, jā, krievi nav un nekad nebūs nacionālā minoritēte, jo krieviem ir sava valsts.

     • Krievi Latvijā ir etniskā minoritāte, jo katram Krievam Latvija ir tiesības pieteikt sevi par minoritāti saskaņā ar Latvijas likumdošanu. to, ka citas minoritātes klusē – ta ir tālu no patiesības.

     • Latvijas pilsoņi krievi ir latviešiem svešas un ļoti nedraudzīgas tautas diapora. Krievi (un citu tautību cilvēki, piem., zaharjins, kargins, krasovickis -ir jebreji, kuri vēl nesen bija civilokupanti, bet nu kaut kādā mistiskā veidā legalizējušies/naturalizējušies par 4.maija Latvijas pilsoņiem), kuri šeit ne lūgti, ne aicināti aiz tankiem ieradās laikā no 1940.-1991.gadam, kad Krievija veica Latvijas okupāciju, kolonizāciju un rusifikāciju – ir militārie un civilokupanti, kā arī kolonisti.
      Bez tam, katra valsts pati nosaka nacionālās minoritētes. Piemēram, Francijā nav nevienas minoritātes, lai gan tur dzīvo gan alžīrieši, gan arābu tautas, gan ebreji, gan krievi – Francija valstiskā līmenī izlēma, ka nevienai diasporai nebūs minoritātes statusa. Latvija iet līdzīgu ceļu un nevienā dokumentā vai likumā nav noteikusi, ka, piemēram, Latvijas pilsoņi krievi ir minoritāte.

     • saskaņā ar LR likumu par Nacionālo minoritāšu aizsadzības konvenciju Krieviem un citām mazākumgrupām Latvijā ir tiesības pieteikt sevi par minoritātām. un to nosaka nevis valsts, bet personības izvēle. bet farncija šo Konvenciju neratificēja, un juridiski tur nav nacminoritātes

     • Latvijā konstitūcija arī ir ratificēta ar atrunām. Krievi nav nacionālā minoritāte, jo nacionālās minoritātes statusu nosaka valsts. Pie tam, Latvijā noteikts, ka minoritātes var bū tikai pilsoņi, bet nav uzskaitīts, kuru etnisko grupu pilsoņi ir minoritātes.

     • “Latvijas Republika paziņo, ka termins “nacionālās minoritātes”, kas nav definēts Konvencijā, Konvencijas izpratnē nozīmē Latvijas pilsoņus, kuri kultūras, reliģijas vai valodas ziņā atšķiras no latviešiem, paaudzēm ilgi tradicionāli dzīvojuši Latvijā un uzskata sevi par piederīgiem Latvijas valstij un sabiedrībai, vēlas saglabāt un attīstīt savu kultūru, reliģiju vai valodu. Personas, kas nav Latvijas vai citas valsts pilsoņi, bet pastāvīgi un legāli dzīvo Latvijas Republikā, nepieder nacionālajai minoritātei Konvencijas izpratnē atbilstoši attiecīgajā Latvijas Republikas deklarācijā sniegtajai nacionālās minoritātes definīcijai, bet kas sevi identificē ar šai definīcijai atbilstošu nacionālo minoritāti, var izmantot Konvencijā paredzētās tiesības, ja vien likums nenosaka izņēmumus”.

      Krievi Latvijā nav minoritāte, jo viņi šeit nav tradicionāli dzīvojuši. Minoritāte nav krievu okupants, kurš nesen naturalizējies par pilsoni! Vienīgi minoritātes varētu būt vecticībnieki, bet tā kā lielākais vairums vecticībnieku 2012. gada 18.februāra referendumā balsoja pret latviešu valodu, tad arī vecticībnieki kā reliģiska grupa nav uzskatāma par minoritāti.

     • vēl reiz: Jus pats citējāt LR likumu, kur skaidzri un gaiši ir tekts, kā katrs cilvēks (nelatvietis) var pretendēt uz nacminoritātes statusu. tās nozīmē, ka tieši personība, bet nevis valsts (un LA žurnālisti un komentētāji) nosaka šo statusu cilvēkiem, kuri vēlas būt nacminoritātes

     • Minoritāte: 1) obligāti jābūt Latvijas pilsonim; 2) obligāti jābūt tradicionāli dzīvojušam Latvijā – vismaz 500 gadus; 3) valsts nosaka kurš ir un kurš nav nacionālā minoritāte – okupantiem un kolonistam nav tiesību paziņot, ka viņš ir minoritāte, jo viņš tā jūtas.

      Katrs cilvēks (nelatvietis) NEVAR pretendēt uz nacminoritātes statusu! Tikai pilsonis un tāds, kurš te dzīvo tradicionāli. Krievi masveidā parādās Latvijas teritorijā tikai pēdējo 200 gadu laikā – un galvenokārt krievu ekspansijas rezultātā.

     • 1. nav neviena LR likuma par to, ka vajag 500 gadus, lai identificēt nelatviešus ar minoritātēm
      2. pēc LR Likuma par Nac.min-šu aizsardzību ari Latvijas NEPILSOŅI (ja viņi vēlas) var pretendēt uz nac. min-tes statusu

  • varbūt tomēr labāk padomāsim, kā beidzot varu atdot latviešiem, un nevajag te izplatīt muļķības, ka krievi jāņem valdībā utt, jo patiesībā viņi te visu valda jau kopš 1940. gada, un latvieši ir tie, kuriem nav nekāda teikšana pašiem savā zemē.

 9. Nila Ušakova ieraksts interneta sociālajos tīklos: “… Latvijā …“tituškas” nāktu no Nacionālās apvienības.” (“Tituškas” – … ielu huligāni…, kuri uzbruka Kijevas protestu dalībniekiem.)

  Tituškas, uzsākot kautiņus, kā Krievijas impēristu pārstāvji sev piesprauda Sv. Jura lentītes. Nils un viņa atbalstītāji 9. maijā Rīgā arī sevi rotā ar tām lentītēm. Atliek secināt – Nils un tituškas (huligāni) – idejiskie biedri. Impērisma kalpi.

 10. Tāda krievu politiķe vai vēsturniece (drīzāk abi iekavās) N. Naročnickaja, kas ļoti “mīl” Baltiju, kādreiz teica, ka Krievija beidzot kļuva par impēriju tad, kad pievienoja Baltijas valstis. Tāpēc nākošo gājienu nav grūti uzminēt un ja Eiropa ir tik piekāpīga, tad loģiski pajautāt: vai kārtējais pakts nav jau parakstīts? Dabīgi, ka Eiropa labprāt iekļautu Latviju un pārejos savā sastāvā, bet ja tā deļ būs kaut ko jāupurē…?

 11. Tādi ”tūristi” bija arī Latvijā 1940. gadā, kad ģērbti vienādos flaneļa uzvalciņos demonstrēja Rīgas ielās un taisot revolūciju eleganti ģērbtu kungu ar platmalēm pavadībā… un laikam latvsviski ne bu- bū… Tikai Ukrainā ( pēc izsprukušām ziņām ) arī laikam bija un ukrainiski arī ne bu- bū…un pretējā pusē.

 12. Visos laikos tautu nemieri lielākā vai mazākā mērā,kas bija vērsti taisnīgākas dzīves sasniegšanai beidzās ar to ,ka pie varas nonāca subjekti ,kas tautu iedzina vēl lielākā postā kādā tā bija pirms nemieriem.

 13. Toties ušakovs, urlas un sc biedri sevi salīdzina ar berkutu, krievu specnazu un citiem ukraiņu slepkavotājiem! Latvijā urlas, sc un ušakovs būtu snaiperi, kuri šautu un galinātu latviešus.

  • Слышь ты, **. На тебя и пулю тратить жалко. **, вот всё, чего ты достоин!

   • Daudzos krievos un krievu okuapantos sēž vēlme nogalināt latviešus, arī ukraiņus, čečenus, gruzīnus, somus, karēļus, igauņus, lietuviešus un daudzas citas mazās tautas. To pierāda šis kirilicā rakstītais komentārs, kurā krievs draud nogalināt latvieti. Un tikai tāpēc, ka šis latvietis atklāj patiesību par sc biedriem, ušakovu un urlām. Daudzi latvieši nepārvalda okupantu valodu – tāpēc ielieciet google tulkotajā kirilicā rakstīto un redzēsiet kā krievs draud nogalināt latvieti!
    Mazo tautu pārstāvju nogalināšana – krievnacistu un krievruņu okupantu neatņemam “kultūras” sastāvdaļa!

    • Хватить **! Вам значит можно обзываться, а нам нет!? Как аукнется, так и откликнется! И не делайте вид, что не понимаете.

     • Un šajā komentārā krievs latvieti sauc nezenzēta un rupjā vārdā. Ielieciet google tulkotājā un pārleicinieties! Bet tāda jau ir daudzu krievu, krievnacistu, krievšovinistu, krievruņu kolonistu un okupantu kultūra – mazo tautu pārstāvjus (latviešus, igauņus, lietuviešus, poļus, ukraiņus, gruzīnus, čečenus, tatārus, čuvašus u.c.) saukt par “fašistiem”, “nacistiem”, “palaistuvēm”, “ielasmeitām”, “zemcilvēkiem”, “lopiem”, “nogalināmiem radījumiem”. Latvieši un pasaule ierauga kreivnacistu “kultūru”.

     • Вот тебя лично, я бы ещё и не так назвал. Вы привыкли на этом портале поносить нас безнаказанно, привыкли, что никто не даёт вам отпор. А вот фиг вам, мы тоже умеем читать по латышски (вот писать по латышски, правда, читая такие комментарии, совсем не хочется! Хотя я и могу.). Так что, голубчик, посмотри на себя сначала, и на своих соплеменников (таутиешией), которые позволяют себе, не моргнув глазом, оскорблять целый народ и считают это, само сабой разумеющимся, нормальным. И нечего пенять на зеркало, если своя собственная рожа крива и некрасива, и отдаёт коричневым цветом!

   • Skaties,ka pašu tevi pie tuvākā staba neuzvelk…

Draugiem Facebook Twitter Google+