×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2016
Drukāt

Gaiziņkalnu valstij atdāvinās, sadalot zemesgabalos (1)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atradusi risinājumu, lai Gaiziņkalna virsotne tiktu uzdāvināta valstij – ar zemesgabalu sadalīšanu, aģentūru LETA informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) pārstāvis Oskars Vizbulis.

Lai gan vietējā būvvalde nav ļāvusi atdalīt Gaiziņkalna virsotni no pārējā Ineses Apeles ģimenei piederošā zemesgabala, kas ir 44 hektāru platībā, ministrija ir atradusi tam risinājumu.

Tas iespējams, jo uz noteiktās zemes vienības daļas, kas ir 0,7 hektāru platībā, atrodas bijušais skatu tornis un piebraucamais ceļš. Vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā tā ir atzīmēta kā publiskās apbūves teritorija.

Ministru kabineta noteikumos minētais, ka minimālā atdalāmā zemes gabala platība dabas parkos, kas meža zemei ir 10 hektāri un lauksaimniecības zemei – 3 hektāri, uz šo teritoriju neattiecas. Proti, ja vieta ir apzīmēta kā publiskās apbūves teritorija, minimālā atdalāmā zemes gabala platība ir 1200 kvadrātmetri.

“Ievērojot šos apstākļus, kā arī īpašnieces pausto vēlmi nodrošināt Gaiziņkalna pieejamību sabiedrībai, atjaunojot skatu torni, kā arī saglabājot Gaiziņkalna virsotnes dabas un vēsturiskās liecības, ir pietiekams pamats izvērtēt juridiskās iespējas dāvinājuma vajadzībām nodalīt mazāku platību,” skaidro ministrs.

Ministrs ir ticies ar Gaiziņkalna virsotnes īpašnieci un izklāstījis ministrijas risinājumu, kā teritoriju iespējams uzdāvināt valstij.

Kā iepriekš vēstīja “Latvijas Avīze”, Gaiziņkalna īpašniece, Amerikas latviete Inese Apele kopā ar brāļiem un māsu vēlas Latvijas valstij un tautai dāvināt Latvijas augstāko kalnu Gaiziņkalnu, taču saskārusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršļiem, jo vietējā būvvalde neļauj nodalīt virsotni no pārējā ģimenes zemesgabala, jo tā esot pārāk maza.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šis gadījums unikālā nekustamā īpašuma objekta sakarā nav ietilpināms vispārējā tiesiskā regulējuma rāmjos. Apbūvē argumentēts risinājums ir stulba atruna pastāvoša likuma normas apiešanai. Tas ir labai valsts pārvaldībai necienīgi. Jābūt drosmei noskaidrot dāvinātājas brīvo gribu par iespējamā dāvinājuma apmēru, un vēlmei radīt speciālu tiesisku regulējumu tā īstenošanai. Telefons ieteikumiem 29246305. Vēlu veiksmi!

Draugiem Facebook Twitter Google+