×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
6. novembris, 2016
Drukāt

Gaiziņš – augstāks, nekā domājām (7)

Gundegas Skagales fotoGundegas Skagales foto

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ģeodēzisti veikuši Gaiziņkalna augstuma precizēšanu.

Cik augsts tas īsti ir, tiks paziņots valsts svētkos novembrī, taču jau tagad varot pateikt, ka tas būs vismaz par desmit centimetriem augstāks nekā līdz šim ziņotie 311,6 metri virs jūras līmeņa. Tiesa, ar to vēl nepietiek, lai sasniegtu Baltijas augstākās virsotnes – Igaunijas Munameģa augstumu, – pietrūkst vēl 6,3 metri…

Pagājšnedēļ sniegputenī Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki rosījās Latvijas augstākā kalna virsotnē. Izmantojot GPS signālus, ģeodēzisti veido uzmērīšanas tīklu, no šiem punktiem pēc tam veic koordināšu mērījumus ar elektronisko tahimetru. “Te ir jāsaprot, kura īsti ir tā augstākā vieta, līdz ar to jāveic mērījumi vairākās vietās un jāveic aprēķini, lai noskaidrotu Latvijas augstāko punktu,” skaidro ģeodēzists Viesturs Sproģis.

“Mēs nevis pārmēram, bet precizējam augstumu, jo ir mainījusies augstumu sistēma,” uzsver viņa kolēģis Ernsts Lazdāns.

Plašāk lasiet pirmdienas, 7. novembra laikrakstā “Latvijas Avīze” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tā kā augstumu mērī virs jūras līmeņa, tas tas bija jādara, kamēr jūra atkāpusies. Būtu par pāris metriem vairāk…

 2. Igauņi ir visur priekšā, bez visa cita pat kalns ir augstāks!
  Kāpēc tā ? Tāpēc ka viņiem nav bērziņu,vējoņu,brikmaņu,šķēļu,lemberga,streļčonoku,ždanoku … tipa subjektu un blakus ir Somija.

 3. Igauņi ir visur priekšā, bez visa cita pat kalns ir augstāks!
  Kāpēc tā ? Tāpēc ka viņiem nav bērziņu,vējoņu,brikmaņu,šķēļu,lemberga,streļčonoku,ždanoku … tipa subjektu un blakus ir Somija.

 4. Igauņi ir visur priekšā, bez visa cita pat kalns ir augstāks!
  Kāpēc tā ? Tāpēc ka viņiem nav bērziņu,vējoņu,brikmaņu,šķēļu,lemberga,streļčonoku,ždanoku … tipa subjektu un blakus ir Somija.

  • Tieši tā,lēnie Igauņi mums visur ir priekšā, pat Sabiedriskais transports Tallinā ir par brīvu,uz ko Pidars Ušakovs var nobolīt acis.

 5. Tiesam kur var but tik stulbi pat debili cilveki ko tad nu tagat das dos ka 10 centimetri uz prieksu vai atpakal I PASNIECE ARI DEBILA BABA ATDO VALSTIJ TULIT TIK PARDOTS TALAK GAN JAU TAS PATS KRIEVENS NOPIRKS

  • Tam ka tas ir galīgi stulbs darbs, piekritu. Ar krieviju te gan nav nekāda sakara, mums pilnīgi pietiekoši sava paša stulbeņu un blēžu. Tiem kas saprot ir skaidrs, ka ar GPS precīzu augstumus virs jūras līmeņa noteikt nav iespējams. Augstuma sistēmas nemaina katru dienu un tas jau sen ir bijis darīts. Runa iet par nevajadzīgu valsts līdzekļu šķaidīšanu un nevajadzīgas ažiotāžas celšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+