×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Policijā par konfliktsituācijām ar velosipēdistiem aizvien biežāk vēršas gājēji (1)

velocelins

Valsts policijā aizvien biežāk vēršas gājēji, kas nonākuši konfliktsituācijās ar velosipēdistiem, liecina Valsts policijas (VP) rīcībā esošie statistikas dati.

2013.gadā VP reģistrējusi 50 gājēju un velosipēdistu negadījumus, kuros velobraucējs uzbraucis gājējam. Tas ir 5,1% no kopējā ceļu satiksmes negadījumu skaita ar gājējiem. Notikušajos negadījumos ievainoti 42 gājēji un 11 velosipēdisti. Salīdzinot ar 2012.gadu, kad reģistrētas 19 sadursmes, gājēju un velosipēda vadītāju negadījumu skaits pieaudzis 2,6 reizes.

Policija skaidro, ka negadījumi rodas dažādu iemeslu dēļ. Lai izvairītos no konfliktiem ar gājējiem, velosipēdu vadītāji izvēlas pārvietoties pa ielas braucamo daļu. Savukārt ar to nav apmierināti autovadītāji, uzskatot, ka velobraucējam būtu jāpārvietojas pa ietvi vai veloceliņu.

Policija informē, ka velobraucējiem ir atļauts pārvietoties pa ietvēm, ja tas netraucē gājējus, savukārt, braucot pa brauktuvi, velosipēdistam jābrauc pēc iespējas tuvāk labajai malai vai pa ceļa nomali. Taču tas nereti ir apgrūtinoši, jo šajā ceļa daļā mēdz atrasties atkritumi, peļķes, ūdens notekas un citi apgrūtinoši šķēršļi.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis sacīja, ka negadījumu cēlonis ir nepieciešamās infrastruktūras neesamība, kā arī satiksmei neatbilstošs ceļu stāvoklis. Taču patlaban situācija tiek risināta ar dažādām iniciatīvām pašvaldībās. Piemēram, Rīgā tiek veidotas speciālas velojoslas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ušakovam tagad ir veseli 20 miljoni budžetā parādījušie pēc viņa rīdzinieka kartes “iniciatīvas”, lai veido velosipēdistu celiņus – ar normālu segumu un ne jau atņemot gājējiem ietves!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+