×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

Gājēju koka tilts – laboratorija Tērvetē ieguvusi Latvijas Būvniecības Gada balvu 2015

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Šī gada 10. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” svinīgas ceremonijas laikā tika noskaidrotas labākās 2015. gada būves Latvijā. Gājēju koka tilts – laboratorija Tērvetē ieguva 3. vietu konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balvu 2015” nominācijā “Koka būve”.

Jaunais koka tilts pār šoseju savieno Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē un autostāvvietu, padarot nokļūšanu parkā ne vien drošāku un patīkamāku, bet arī jaunu atklājumu piepildītu. Inovatīvā liekti līmētā koka tilta mērķis ir veikt mērījumus un monitoringu koka būvei, atbilstoši Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tā ekspluatācijas gaitā un atjaunot koka būvju popularitāti Latvijā.

Koka gājēju tilts – laboratorija ir 87 metru garš, to sedz jumts, kas pasargā no mainīgu laika apstākļu ietekmes ne tikai gājējus, bet arī pašu tiltu.

Saglabājot un pilnveidojot esošo aktīvās atpūtas, izklaides un izglītošanas funkciju LVM dabas parkā Tērvetē, koka tilts – laboratorija Tērvetē ir sākums jaunam attīstības posmam. Rosinot sabiedrības izpratnes veidošanu, Kokrūpniecības federācija pie dabas parka Tērvetē ieejas plāno atvērt Interaktīvo meža izziņas centra paviljonu, lai informētu par to, ko pēc būtības Latvijas tautsaimniecībai sniedz mežs, kā nākotnes mežs tiek sēts, stādīts, kopts u. c.

LVM dabas parkā Tērvetē ir gandarīts par koka tilta – laboratorijas augsto novērtējumu un aicina braukt ciemos gan lielus, gan mazus, lai novērtētu apbalvoto gājēju tiltu, un, pirmo reizi mērojot ceļu pār to, iedomāties vēlēšanos. Turklāt, kamēr vakaros vēl tumšs, ikviens viesis var baudīt krāšņo gaismu spēli starp izgaismoto koka tiltu – laboratoriju un priežu koku galotnēm.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.9
Alūksne +15.2
Daugavpils +18.4
Saldus +18.0
Liepāja +17.6
Jelgava +17.5
Ventspils +19.2
Limbaži +15
Madona +15.8
Rēzekne +15.8
Draugiem Facebook Twitter Google+