×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. decembris, 2017
Drukāt

Gājēju netikumi, kas traucē autovadītājiem (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šā gada desmit mēnešos bojā gājuši 33, bet ievainoti 722 gājēji. Gada tumšākajā, līdz ar to ceļu satiksmē bīstamākajā laikā Ceļu satiksmes drošības direkcija sāk informatīvi izglītojošu kampaņu par gājēju drošību pilsētā “REDZI – PAREDZI!”. Kampaņas pamatā ir pieredzējušu autovadītāju atziņas par drošāku braukšanu. Ko viņi saka?

• Gājējs, kurš klausās mūziku austiņās, var būt ceļu satiksmei bīstams, jo ir izslēdzis vienu no savām maņām – daļēji novērsis uzmanību no ceļa un nedzird tuvojošās briesmas.

• Sabiedriskā transporta pieturvietu tuvumā jārēķinās, ka gājēji, pamanot transporta tuvošanos, mēdz mainīt iešanas virzienu vai pat strauji šķērsot ielu. Cenšoties paspēt uz transportu, cilvēki var kļūt neuzmanīgi vai rīkoties neparedzami.

• Sastrēgumu laikā gājēji mēdz pēkšņi starp automašīnām iziet uz braucamās daļas, turklāt diennakts tumšajā laikā to īpaši grūti pamanīt pretimbraucošo auto gaismu dēļ.

• Iepirkšanās centru un kultūras iestāžu tuvumā gājēji var pēkšņi doties pretējā virzienā vai nepamanīt tuvojošos auto, jo domā par citām lietām, uzmanība ceļam tiek pievērsta mazāk.

• Gājēji reizēm pārsteidzīgi iziet uz braucamās daļas, nerēķinoties ar auto bremzēšanas ceļa garumu, īpaši aktuāla šī problēma ir rudenī un ziemā, kad ielas ir slidenas.

• Tumšās un ēnainās ielās jāizvērtē katra pamanītā kustība, jo tumšas krāsas apģērbā bez atstarotājiem gājēji ir ļoti grūti pamanāmi pat pilsētā, kur ieslēgts ielu apgaismojums.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad beidzot policija sāks strādāt???? Katrs nobrauktais uz policijas nepadarītā darba rēķina. Pārtrauciet nodarboties ar naudas iekasēšanu! Strādājiet, lai ziniet par ko maksā algu! Visiem satiksmes dalībniekiem vienādas prasības!

Draugiem Facebook Twitter Google+