×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Gājienā uz Saeimu sapulcējušies ap 100 pensionāru

Foto - LETAFoto - LETA

Ap 100 cilvēku sapulcējušies netālu no Saeimas, lai dotos Latvijas Pensionāru federācijas organizētajā gājienā pie Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), kurai personīgi plānots nodot vairāk nekā 106 000 iedzīvotāju parakstus, prasot pensiju indeksācijas atsākšanu jau no šā gada oktobra.

Gājiena dalībnieki ir sarūpējuši vienu plakātu, uz kura rakstīts, ka par pensijas indeksāciju savākti 106 004 paraksti.

Kā novēroja aģentūra LETA, pasākuma dalībnieku vidū pārsvarā ir vecāka gadagājuma cilvēki. Vairākiem no viņiem rokās ir mapes ar savāktajiem parakstiem.

Kā ziņots, valsts pensiju indeksācija ir iesaldēta no 2009.gada un tādu to plānots atstāt līdz 2014.gada 1.janvārim. 2014.gadā plānots atsākt visu pensiju indeksāciju vienu reizi gadā – 1.oktobrī, ņemot vērā tikai patēriņa cenu (inflācijas) indeksu.

Februārī LPF dome nolēma negaidīt 2014.gada janvāri un vienojās sākt parakstu vākšanu par pensiju indeksācijas atsākšanu jau no šā gada oktobra. Ja pensiju indeksēšana nenotiks, pensionāri maijā Rīgā sola rīkot protesta akcijas.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar LPF žurnālistiem paziņoja, ka jautājumu par pensiju indeksēšanu jau šogad varētu pārskatīt pēc pirmā pusgada, kad būs redzams, kāda situācija ir sociālajā budžetā. Taču pensiju indeksēšana, ja tam būs līdzekļi, varētu notikt tikai ar noteikumu, ka indeksētas tiek mazās pensijas. Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks (V) izteicās, ka pensiju indeksācijai šogad varētu atvēlēt tikai dažus miljonus latu, tādējādi šāds solis šogad būtu vairāk pozitīvs žests.

Tikmēr labklājības ministre Ilze Viņķele (V) aģentūrai LETA norādīja, ka pensiju indeksācijas atsākšana šogad ir iespējama tikai tādā gadījumā, ja sociālā budžeta deficīta sarukuma tendences būs līdzīgas kā pagājušajā gadā. Līdz ar to nepieciešams sagaidīt pusgada datus par sociālā budžeta izpildi. Viņa skaidroja, ka janvāris un februāris tradicionāli ir mēneši, kad sociālo iemaksu iekasēšana sokas lēnāk, tāpēc runāt par tendencēm pēc pirmā ceturkšņa rezultātiem nevarēs.

Turpmākajos gados pensiju indeksācija plānota atbilstoši inflācijai. Šogad gada vidējā inflācija varētu būt starp 1% un 1,5%, lēsa Vilks. Ja inflāciju skata griezumā gads pret gadu, tad tā ir 0,6%, “principā nulle”, vērtēja ministrs un atzīmēja, ka arī pērn inflācija bija mazs skaitlis.

Pensiju indeksācija ar atpakaļejošu datumu nav plānota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+