×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Gājis bojā vēl viens “Dzīvības lidojuma” melnais stārķis – Agnese (8)

melnais_starkis_stock

Āfrikā, Etiopijā, gājis bojā vēls viens “Dzīvības lidojuma” melnais stārķis – Agnese, kura uz siltajām zemēm devās no Tukuma, trešdien vēstīja telekompānija LNT.

Ja pārējie melnie stārķi – Tince, Mellene un Oga – atradušies Nīlas apkaimē, tad Agnese uzturējusies krāšņajā Etiopijas augstkalnē. Pēdējās dienās putna raidītājs fiksēts pilsētā, viešot bažas, ka ar Agnesi noticis kas nelāgs, jo melnie stārķi nemēdzot uzturēties cilvēku apdzīvotās vietās. Turklāt, no Āfrikas saņemtas četras elektroniskā pasta vēstules, pieprasot izpirkuma maksu – naudu par putna raidītāju.

LNT vēstīja, ka pagaidām ir grūti spriest, kas ar Agnesi ir noticis. Taču pēc fotogrāfijām var secināt, ka putns nav kļuvis par upuri plēsējiem. Iespējams, Agnese ir nomedīta apdullinot vai mirusi no kādas slimības. Līdz ar to šobrīd zinātniskā pētījuma “Dzīvības lidojums” ceļojumu turpina vairs tikai trīs ar raidītājiem aprīkotie melnie stārķi – Tince, Mellene un Oga.

Jau vēstīts, ka pētījuma “Dzīvības lidojums” laikā šā gada  jūlijā  astoņas Latvijas melno stārķu mātītes aprīkotas ar satelītraidītājiem, lai sekotu putnu ceļam uz ziemošanas vietām Āfrikā un atpakaļ. Pētījuma mērķis ir noskaidrot mātīšu mirstības iemeslus pēc ligzdu pamešanas un uzzināt, kurās vietās Latvijas melnie stārķi varētu būt saindējušies ar pesticīdiem, kas pēdējos gados konstatēti putnu olās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Jūsu vainas dēļ iet bojā putni. Acīmredzot raidītājs traucē putnam pārvietoties. Tas, kuru it kā nošāva malumednieki – nav iespējams – jo stārķi aizlido lielā augstumā. Acīm redzot raidītājs traucēja viņiem pacelties tik augstu, ka būtu nesasniedzams no zemes. Putnu sugas iznīcinātāji tie lv ornitologi.

  2. Bēdīgi……

  3. zemnieki rulle

  4. nebūtu tas raidītājs,iespējams,to putnu liktu mierā

  5. Āfrika …izpirkuma maksa …..skumji

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.2
Alūksne +21.9
Daugavpils +27
Saldus +19
Liepāja +18.9
Jelgava +23
Ventspils +17.9
Limbaži +19
Madona +25
Rēzekne +27
Draugiem Facebook Twitter Google+