×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Gājis bojā vēl viens “Dzīvības lidojuma” melnais stārķis Dace

Foto - Stock.XchingFoto - Stock.Xching
Gājis bojā vēl viens pētījuma “Dzīvības lidojums” melnais stārķis – Daces mirstīgās atliekas ornitologi atraduši Krievijā, Kaļiņingradā, šovakar vēstīja telekompānija LNT.

 

Dace ceļu uz ziemošanas vietām Āfrikā uzsāka augusta vidū. Putns mērojis nedaudz vairāk kā 500 kilometrus. Vairākas dienas Daces raidītājs klusējis, un no stārķa nepienāca nekādas ziņas. Aizdodoties uz vietu, kur pēdējo reizi fiksēts putna raidītājs, Krievijas ornitoligi atraduši putna atliekas un raidītāju.

Pagaidām nav skaidrs melnā stārķa bojā ejas iemesls, taču tiek pieļauts, ka Daci saplosījis kāds dzīvnieks. “Dzīvības lidojuma” organizatori cer, ka pēc raidītāja datu lejuplādes un to analīzes varēs gūt lielāku skaidrību par putna bojāejas iemeslu.

Līdz ar Daces bojāeju dzīvības lidojumu turpina seši no kopumā astoņiem ar raidītājiem aprīkotajiem melnajiem stārķiem. Pirms Daces gāja bojā melnais stārķis Santa – putna atliekas atrastas Baltkrievijā. Tika pieļauts, ka stārķis gājis bojā pēc saskarsmes ar elektrības vadiem un strāvas trieciena.

Pētījuma “Dzīvības lidojums” laikā šā gada  jūlijā  astoņas Latvijas melno stārķu mātītes aprīkotas ar satelītraidītājiem, lai sekotu putnu ceļam uz ziemošanas vietām Āfrikā un atpakaļ. Mērķis ir noskaidrot mātīšu mirstības iemeslus pēc ligzdu pamešanas un uzzināt, kurās vietās Latvijas melnie stārķi varētu būt saindējušies ar pesticīdiem, kas pēdējos gados konstatēti putnu olās, liecina mājaslapā “dabasdati.lv” pieejamā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+