×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Gājputni steidz ieņemt labākās ligzdošanas vietas

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī pat līdz marta otrajai pusei Latvijā parasti valda ziema, šobrīd dabā vairāk vērojami un jau sākušies laika apstākļi, dažādi procesi un rosība, kas raksturīga izteiktam pavasarim. Bet tā straujo atnākšanu noteikti varam sagaidīt ar svaigām un veselīgām bērzu sulām. Šogad šis mēnesis ir neprognozējams gan putnu, gan augu valstī, bet bez īpašiem uztraukumiem to sagaida Latvijas meža zvēri.

Kā stāsta ornitologs un portāla www.latvijasputni.lv veidotājs un administrators Kārlis Millers, salīdzinot ar citiem gadiem, šogad putnu valstī viss notiek agrāk, nekā ierasts. Tie putni, kas parasti atgriežas martā – zosis, ziemeļu gulbji un meža baloži –, Dienvidkurzemē jau novēroti februārī, bet par dzērvēm, ķīvītēm un lauku cīruļiem ziņots visā Latvijā. Iespējams, ka daudzi migranti sāks ligzdot neierasti ātri.

Bet parasti martā sāk ligzdot vairākums putnu, kas pārziemo tepat Latvijā, – kraukļi, jūras ērgļi, klinšu ērgļi, riekstroži, meža pūces, meža zosis, tāpat baltmugurdzeņi. Bieži vien pirmās meža zosis, kas atgriezušās, ligzdas sāk veidot uz vēl aizsalušiem ezeriem starp niedrēm, ieņemot labākās ligzdošanas vietas.

Savukārt pirmie mazuļi gaidāmi krustknābjiem, taču to ligzdošanas laiks un sekmes ir atkarīgas no tā, kāda ir bijusi čiekuru raža. Tāpat, ja bijusi silta ziema, mazuļi varētu būt arī pilsētās dzīvojošajām meža pūcēm.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +14.9
Daugavpils +13.3
Saldus +16
Liepāja +14.0
Jelgava +15
Ventspils +13.0
Limbaži +14
Madona +14
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+