×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Gājputnu atgriešanās laikā jāgatavojas putnu gripas draudiem, brīdina PVD vadītājs (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijai ir jāgatavojas gājputnu atgriešanās laikā putnu gripas ievazāšanas draudiem, kas šobrīd ir atklāta vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Pēc viņa teiktā, augti patogēnās putnu gripas izplatības nepieļaušana būs viena no PVD šā gada prioritātēm. “Tā, diemžēl, samērā intensīvi plosās Eiropā – četrās valstīs tā ir konstatēta – Nīderlandē, Vācijā, atsevišķi gadījumi Lielbritānijā un Itālijā. Ir gadījumi arī Krievijā, tādēļ arī šī slimība cirkulē pie mūsu robežām,” atzina PVD vadītājs.

Viņš gan norādīja, ka Latvija būs gatava iespējamai slimības izplatībai un izteica cerību, ka ES kolēģi neļaus putnu gripai izplatīšanos citās valstīs.

“Praktiski visām šīm sevišķi bīstamajām infekcijas slimībām ir izstrādāti rīcības plāni jau pietiekami sen, mums ir bijuši arī apmācības putnu gripas apkarošanai. Principā, Latvija ir gatava. Taču protams, kad šī slimība atnāks, tā radīs ļoti nopietnas sekas vienai konkrētai nozarei. Cerams, kolēģi pārējās valstīs darīs visu iespējamo, lai slimība tālāk neizplatītos. Taču šī slimība ir tā, ko paralēli pārnēsā savvaļas putni – gājputni. Iespējams nākošās migrācijas laikā šī slimība varētu tikt ievazāta Latvijā,” teica Balodis.

Tāpat viņš norādīja, ka PVD šī gada izaicinājumi un galvenās prioritātes būs turpināt pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatības ierobežošanai, jo šī slimība ir skārusi ne tikai Latviju, bet visas kaimiņvalstis.

PVD arī ir gatavs Latvijas prezidentūrai ES Padomē. “Viens no tādiem sarežģītākiem izaicinājumiem šogad visai Latvijas valsts pārvaldei ir prezidentūra ES padomē. Arī PVD ir iesaistīts, martā Rīgā notiks liels forums – visu ES veterināro dienestu vadītāji sabrauks uz gadskārtējo tikšanos,” piebilda Balodis.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nabaga m.BALODIS baidās no putnu gripas.

  2. Nevar saprast ko tas PVD dara, lidz pavasarim vel tālu , sākat tās savas vistas tak vakcionēt, savādāk tak vajadzēs miljonus lai apskatītu fermas.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.2
Alūksne +14.9
Daugavpils +8.3
Saldus +11.3
Liepāja +10.6
Jelgava +11.8
Ventspils +14.5
Limbaži +12
Madona +9.2
Rēzekne +12.6
Draugiem Facebook Twitter Google+