×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. maijs, 2016
Drukāt

Gaļas ēšana var novest pie pozitīva dopinga testa

LETALETA

ASV Nacionālās futbola līgas (NFL) spēlētāji tiek brīdināti neēst lielos daudzumos Ķīnā un Meksikā ražotu gaļu, kurā var būt klenbuterols, kas novestu līdz pozitīvam dopinga testam, ziņo telekanāls ESPN.

Klenbuterols ir viela, kas stimulē muskuļu augšanu un svara zudumu, bet tā ir aizliegts dopings saskaņā ar NFL rezultātus uzlabojošu vielu politiku.

Testu programmas administrators memorandā spēlētājiem brīdināja, ka “gaļas patērēšana lielos daudzumos, apmeklējot šīs konkrētās valstis, var novest līdz pozitīvam testam”.

“Spēlētāji tiek brīdināti apzināties šo problēmu, ceļojot uz Meksiku un Ķīnu. Lūdzu uzmanieties, ja nolemjat patērēt gaļu, un saprotiet, ka jūs to darāt uz savu risku,” teikts memorandā.

2011.gadā pieciem Meksikas nacionālās futbola komandas spēlētājiem klenbuterola testi bija pozitīvi, un šīs valsts futbola federācija konstatēja, ka tas noticis gaļas dēļ.

2011.gadā Pasaules kausa futbolā spēlēs Meksikā Starptautiskā Futbola federāciju asociācija ( FIFA) konstatēja, ka lielākajai daļai spēlētāju organismā ir klenbuterola pēdas.

Lai gan Meksikas liellopu audzētājiem ir aizliegts izmantot klenbuterolu kā augšanas stimulatoru, tas tomēr vēl tiek plaši izmantots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+