×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Gaļas importētājs, iespējams, apgājis nodokļu samaksu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, kāda svaigas gaļas importējoša uzņēmuma pārstāvjiem, kuri tiek turēti aizdomās par grāmatvedības dokumentu slēpšanu un viltošanu mantkārīgā nolūkā. Par nodarījumu aizturētas četras personas, kurām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par grāmatvedības dokumentu viltošanu mantkārīgos nolūkos aizturētas četras personas – 1962.gadā un 1987.gadā dzimuši vīrieši un 1964. un 1976.gadā dzimušas sievietes. Aizdomās turētie svaigas gaļas importētāja uzņēmuma pārstāvji piegādāja gaļas produkciju dažādiem Latvijas tirgiem un citiem uzņēmumiem Latvijā, realizējot gaļas produkciju skaidros naudas darījumos un tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas valsts budžetā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmums nodarbojās ar Polijas gaļas produkcijas importu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību un ilgstošā laika periodā veica grāmatvedības dokumentu viltošanu. Tādā veidā, gada laikā, gaļas importētājs Latvijā realizējis produkciju vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, kas nav uzskaitīta grāmatvedības dokumentos.

Šobrīd uzsākts kriminālprocess par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu viltošanu, kas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un izdarīts mantkārīgā nolūkā. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu vai naudas sodu. Kriminālprocesa ietvaros tiks izmeklēts arī jautājums par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Patlaban turpinās arī izmeklēšana pret importa augļu un dārzeņu tirgotāju, kurš līdzīgā veidā nodarbojies ar grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu mantkārīgos nolūkos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kadus nodoklus vini tacu maksaja otkatu ZZS partijai

  2. Kā zināms – saskaņā ar spēkā esošās likumdošanas attiecīgajiem nosacījumiem (skat. likumu “Par Grāmatvedību”, kā arī “Komerclikumu” u.c. attiecīgi saistītos “speciālos / vispārējos” NA), jebkurā LV uzņēmumā par absolūti VISU (t.sk. arī par grāmatvedību kopumā un arī jebkurās atsevišķās “niansēs”, ieskaitot dokumentācijas atbilstību un “iekšējo / ārējo apriti”, nodokļu u.c. maksājumu “režīmu”, komunikāciju ar VID u.c. taml. kantoriem” u.t.t., un taml. – jebkurā izpratnē / izpausmē) juridiski un pēc būtības ir atbildīgs TIKAI un VIENĪGI uzņēmuma īpašnieks / uzņēmējs / uzņēmuma vadītājs vai uzņēmuma vadības juridiski adekvāti pilnvarota “atbildīgā amatpersona”.
    .
    Savukārt, NEVIENĀ no spēkā esošajiem attiecīgo Likumīgo Tiesību sfēru reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem (skat. “Darba likumu”, kā arī likumu “par Grāmatvedību” u.c. attiecīgi saistītos “speciālos / vispārējos” NA) NAV definēta / paredzēta JEBKĀDA juridiskā un faktiskā atbildība uzņēmuma grāmatvedim (kā uzņēmuma darbiniekam, darba ņēmējam un darba tiesisko attiecību subjektam) BEZ iepriekš minētā uzņēmuma vadības atbildīgās amatpersonas statusa / pilnvarojuma.
    .
    Vienlaikus arī, gluži pašsaprotami – patiešām profesionāls (pienācīgi kvalificēts, pilnvērtīgi veiktspējīgs un taml. “kapacitatīvs”) grāmatvedis = vismaz puse no uzņēmuma vērtības. Dēļ tam, cien. Uzņēmēji: “Mīliet (un protieties atbilstoši novērtēt, jebkurā izpratnē) savu Grāmatvedi!”, kā ir sacīts. 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+