×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Galīgie rezultāti: 55,30% nobalsojuši par Skotijas palikšanu Lielbritānijas sastāvā (papildināts) (4)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04406833 A No supporter holds a No clipboard during their win over the Yes campaign at the Royal Highland centre during the Scottish referendum in Edinburgh, Scotland, 19 September 2014. Reports state that enough votes against Scottish independence have been counted to ensure victory for the Stay Together Campaign in the referendum, according to election officials. EPA/ANDY RAIN

Ceturtdien notikušajā Skotijas neatkarības referendumā 55,30% vēlētāju nobalsojuši par palikšanu Lielbritānijas sastāvā, piektdien paziņojusi galvenās balsu skaitīšanas komisijas priekšsēdētāja Mērija Pitkeitlija.

Par palikšanu Lielbritānijas sastāvā nobalsojuši 2 001 926 vēlētāji, liecina rezultāti pēc balsu skaitīšanas visos 32 apgabalos.
Par Skotijas neatkarību nobalsojuši 1 617 989 vēlētāji jeb 44,70%.

Referendumā piedalījās 84,59% vēlētāju, kuriem ar “Jā” vai “Nē” bija jāatbild uz vienu jautājumu – “Vai Skotijai ir jābūt neatkarīgai valstij?”.

Balsošana norisinājās 2608 vēlēšanu iecirkņos visas Skotijas teritorijā un tajā varēja piedalīties visas personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu un kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Skotijā.

No 32 balsu skaitīšanas apgabaliem neatkarības pretinieki guva uzvaru 28 apgabalos, bet atbalstītāji četros – Dandī, Glāzgovā, Vestdanbārtonšīrā un Nortlenarkšīrā.

Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā, kas elektorāta ziņā ir lielākais no vēlēšanu apgabaliem, par neatkarību nobalsoja 53,49% vēlētāju, bet pret balsoja 46,52%.

Savukārt Skotijas galvaspilsētā Edinburgā uzvaru guva neatkarības pretinieki. Elektorāta skaita ziņā otrajā lielākajā apgabalā par palikšanu Lielbritānijas sastāvā referendumā nobalsoja 61,10% vēlētāju. Par neatkarību balsoja 38,90%.

Brīdī, kad kļuva skaidrs, ka referendumā uzvarējuši “Nē” nometnes pārstāvji, gan skotu Nacionālās partijas (SNP) līderis Alekss Salmonds, gan britu politiķi, kuri piedalījās balsošanas rezultātu vērošanā raidorganizācijas BBC Pirmajā Skotijas kanālā, norādīja, ka neatkarīgi no tā, kā skoti ir balsojuši – par vai pret neatkarību -, viņi ir balsojuši par pārmaiņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jā, civilizētie un demokrātiskie Rietumi tomēr būtiski atšķiras no diktatoriskajiem Austrumiem, tāpat kā diena no nakts! Ja referendumā zaudējušiem skotiem būtu Austrumu domāšanas veids un izpratne, tad viņiem līdzīgi kā Ukrainas krievu separātistiem būtu jāņem rokās automāti, bet savukārt angļiem, tāpat kā Krievijas militāristiem, būtu jābraukā pa skotu zemi ar saviem tankiem. Tas ir lielisks piemērs kas parāda, kā risina strīdus un problēmas Rietumos un Austrumos. Civilizācija pret brutālu spēku un barbarismu!

  2. … Skotu inteligence saprata, ka Putinam klabinot savus Kodolierocus, un vina agentiem propagandejot ar ‘izmantojamo idiotu ‘ palidzibu pie Skotija dislocetas atomierocu bazes slegsanas … Eiropas drosibai bija japatur ari sis aizsardzibas vairogs … jo jauna bazes attistiba ir parak ieilgstoss darbs un darga – pat neiespejama AK vienai !!!

  3. Putina Krievija un viņa pakļautie pielūdzēji, kā Ušakovs un ‘Saskaņa’ uc., kas grib vienoties ar Krieviju, slavē Putinu un ilgojās pēc diktatoriskas valdības nevar iedomāties šādu demokrātisku pasākumu kur Apvienotā Karāliste ļauj Skotijas pilsoņiem brīvi izvēlēties savu dzīves virzienu.

    Iegaumēsim ka Krievija ir stipri korumpēta un atpalikuse valsts, kas tikai prot iedzīvotājus apspiest ar varu, un viņu vairums vienkārši nesaprot ko nozīmē brīvība. Cauri vēsturei, Krievija vienmēr meklē kā Latviju apspiest un pakļaut savai varai. Tur Latvijai nav ko meklēt un jo tālāk un vairāk nost jo brīvāki un sekmīgāki mēs būsim. Latvijai ir nozīmīgāki, godīgāki un vērtīgāki kaimiņi ap Baltijas jūru, ES sastāvā un citur pasaulē ar ko sabiedroties.

  4. Ukrainas notikumi atvēsināja skotus.Tas notika Putina vestās politikas iespaidā.Krievijai sēru diena.Skoti ir daudz pragmātiskaki ļaudis,kuri nevēl sev ļaunu.

Draugiem Facebook Twitter Google+