×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

Galerijā “Alma” apskatāma vācu mākslinieces Friederikes Oeser personālizstāde

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 26. jūnija galerijā “Alma” apskatāma vācu mākslinieces Friederikes Oeser personālizstāde “CUT-OUTS”.

Friederike Oeser dzīvo un strādā Minhenē . Viņas darbi atrodami Bavārijas štata gleznu kolekcijā Minhenē (Bayerische Staatsgemäldesammlungen), Porsche mākslas kolekcijā Spānijā (Porsche colección de arte, Vigo), muzejā Villa Haiss (Sammlung Museum Villa Haiss)un daudzās privātās kolekcijās .

Šīs izstādes ekspozīciju veido četras lielas eļļas pasteļu tehnikā darinātas abstraktas kompozīcijas un vairākas biezā kartonā grieztas skulptūras. Māksliniece šos objektus dēvē par „skulptūrzīmējumiem”. Kompozīcijas ir bez foniem, tādēļ liekas tik organiski, kā viņa tās tālāk transformē trīs dimensijās, veidojot objektus. Plaknes savā starpā mijas un ir apgleznotas ar eļļas krītiņiem, saglabājot ekspresionismam raksturīgo spriegumu.

Pavisam nesen viņa sāka pielietot jaunu tehnoloģiju “izgriezumus” realizējot akrila plāksnēs. Četri šādi darbi apskatāmi arī šajā izstādē. Tie atgādina trauslas un ažūras vitrāžas ar izteiktu ekspresiju un noteiktu ritmu. Šajos darbos klājumam krītiņu vietā, izmantota sietspiede.

Iedvesmu māksliniece tver no apkārtējās vides, ceļojumiem pa pasauli. Ļoti daudz strādā arī dabā un viņai netraucē strādāt pat vietās, kurās ļoti daudz cilvēki, kā Bundā, Šanhajas promenadē vai Hamburgas zivju tirgū sešos no rīta.

Savukārt dažreiz tās ir ļoti noslēgtas, mežonīgas vietas apceļojot Ķīnu, Indiju, Taizemi, Āfriku, Ameriku.

„Vēlos, lai skatītājs manos darbos jūtas, kā brīvā telpā, kura atvērta bezgalīgām interpretācijas iespējām. Pikaso ir teicis, ka “slēptā harmonija ir daudz interesantāka par acīmredzamo” un ka “krāsas tāpat kā formas mainās līdzi skatītāja emocijām.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+