×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

Galerijā “Antonija” atklās Valda Buša personālizstādi

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Klasiskās mākslas galerijā „Antonija” no 17. aprīļa līdz 2. maijam būs skatāma Valda  Buša  (1924) personālizstāde „Ar sauli…”.

„Saule – tā ir Gaisma, Dievs, milzīgs spēks, kas mūs visus vieno. Protams, ieviešu to arī krāsas dēļ, taču galvenā ir saules filozofiskā nepieciešamība. Bet sauli nemaz nav tik viegli uzgleznot. To var izdarīt tikai nosacīti – radīt priekšstatu par saules būtību, jo tā ir pārāk spilgta. Kāda ir saules krāsa? Jūtu iekšēju nepieciešamību gleznot to zaļu, bet nevaru paskaidrot kāpēc „ – Valdis Bušs.

Izstādē būs apskatāmi darbi kas tapuši laika posmā no 1988. – 2013. gadam. Mākslinieka darbi joprojām pārsteidz ar ekspresīvi spožajām un dzīvespriecīgajām krāsām, kas darbos ienes saules spožumu. Iemīļotais žanrs ir ainava. Gleznās mākslinieks atveido pasaules pamatelementus – sauli, zemi, ūdeni, debesis, kokus. Liela nozīme piešķirta noskaņai un mirkļa emocionālam fiksējumam. Jaunākajos darbos mākslinieks ir ienesis vairāk filozofisku skatījumu uz dzīvi. Galvenais izteiksmes līdzeklis ir krāsa un faktūra.
Mākslas akadēmijā viņa skolotājs bijis Leo Svemps un no priekštečiem par savējiem V. Bušs uzskata Anrī Matisu un Jāni Tīdemani.
Valdis Bušs dzīvo un strādā Jūrmalā, ir aktīvs izstāžu dalībnieks gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņa darbi izstādīti vairāk nekā 19 valstīs – Francijā, Vācijā, Beļģijā, Šveicē, Somijā, Japānā un citur. Gleznas atrodas Valsts Mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, mākslas galerijās un privātkolekcijās. Padomju laikā aizliegts, viņš glezno, lai pēc tam savus darbus atklātu apkārtējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+