×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

“Galerijā centrs” apskatāma tēlniecības izstāde “Dziesmu svētku ceļš”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Līdz 22. jūlijam Dziesmu un deju svētku ieskaņā tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Latvijas Nacionālās kultūras centrs sadarbībā ar projektu “Art&Shopping” piedāvās iespēju apskatīt bērnu un jauniešu tēlniecības izstādi “Dziesmu svētku ceļš”.

Izstādes autori ir gandrīz 500 audzēkņi un skolotāji no 28 mākslas un vispārizglītojošām skolām, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Rīt un parīt pie vēsturiskajām kāpnēm Rīdzenes ielā no plkst. 16 līdz 19 notiks radošās darbnīcas, kurās būs iespējams radīt savu Dziesmu svētku ceļa figūru, kas pēc tam tiks pievienota centrālajam objektam.

Gatavošanās izstādei aizsākās jau šā gada pavasarī. Jaunie mākslinieki – tēlniece Liene Mackus, scenogrāfs Artūrs Arnis, keramiķe Elīna Titāne, tēlniece Dace Brakmane – ciemojās dažādās Latvijas skolās, lai radošajās darbnīcās skolās iepazīstinātu skolēnus ar Dziesmu un deju svētku ideju un iedvesmotu bērnus piedalīties izstādes objekta veidošanā. Sekojot kopīgajai izstādes iecerei, bērni radošajās darbnīcās no baltas akmens masas veidoja visdažādākos tēlus – cilvēkus, dabas objektus, dzīvniekus, arhitektūras un citas detaļas, izdomājot un attēlojot ar svētku norisi saistītus neparastus notikumus un situācijas.

Tēlniecības izstāde “Dziesmu svētku ceļš” ir uz faktiem un personīgiem stāstiem balstīts vizuāls stāsts par Dziesmu svētku tradīcijas rašanos un to norisi. Izstādes tēli kārtoti vairākos savstarpēji saistītos sižetos, kas vizualizē kopīgo Dziesmu svētku stāstu, veidojot 20 metrus garu objektu.

Tēlniecības objekta vēstījums sākas ar Dziesmu svētku izcelšanos, pirmajiem dziedāšanas svētkiem Dikļos, Dziesmu svētku dalībnieku gājienu uz Rīgu. Objekta nozīmīgākā daļa ir koncerts Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā, tematiski atspoguļojot svētku kulmināciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+