×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Galerija “Māksla XO” piedalīsies starptautiskajā mākslas mesā “Art.Fair 2013”

Foto - LetaFoto - Leta

Mākslinieku Helēnas Henrihsona un Ivara Heinrihsones izstādes "Gleznas" atklāšana galerijā "Bastejs".

Laikā no 30. oktobra līdz 3. novembrim Ķelnē jau 11. gadu norisināsies art.fair International GmbH organizētā starptautiskā mākslas mesa ART.FAIR 2013, kas ir trešā lielākā mākslas mesa Vācijā pēc Art Cologne un art KARLSRUHE.

“Māksla XO” galerija ART.FAIR 2013 piedalīsies pirmo reizi. Šī būs arī pirmā reize, kad latviešu mūsdienu māksla tiks piedāvāta Ķelnes ART.FAIR apmeklētājiem brīvā tirgū, kas līdz šim Ķelnē pazīstama no Ludviga mākslas muzeja kolekcijas, kurā iekļauti tādi latviešu mūsdienu glezniecības klasiķi un vecmeistari kā Frančeska Kirke, Maija Tabaka, Džemma Skulme, Imants Vecozols, Vilis Ozols, Aleksandrs Drēviņš.

ART.FAIR tika radīta 2003. gadā kā prestižās starptautiskās mākslas mesas Art Cologne pilotprojekts, kas katru gadu notiek multifunkcionālā izstāžu kompleksā Staatenhaus am Rheinpark. Sākot ar 2007. gadu ART.FAIR ir atdalījusies no Art Cologne, kura notiek pavasarī, un kļuvusi par nozīmīgāko starptautisko mākslas mesu Ķelnē rudenī. Katru gadu izstādē piedalās aptuveni 90 starptautiskas mākslas galerijas no vairāk nekā 10 pasaules valstīm – Vācijas, Šveices, Austrijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas, Itālijas, Rumānijas, Anglijas, Krievijas, Korejas, Ķīnas un ASV.

ART.FAIR ekspozīcijas koncepts, kas vienkopus apvieno gan jaunus un aktuālus māksliniekus, pārstāvot glezniecību, tēlniecību, fotogrāfiju, performanču un jauno mēdiju mākslu, gan starptautiski atzītus laikmetīgās un modernās mākslas klasiķus – Gerhards Rihters, Džons Čemberlens, Imi Knoebels, Šepards Feirijs, Endijs Vorhols, Georgs Bāzelics u.c., mesai piesaista augsta līmeņa kolekcionārus no dažādām pasaules valstīm.

Savu ekspozīciju “Māksla XO” galerija veidojusi no trīs latviešu mūsdienu mākslinieku darbiem, pārstāvot dažādas laikmetīgās un mūsdienu mākslas jomas. Latvijas laikmetīgo mākslu ART.FAIR 2013 pārstāvēs Kristapa Ģelža jaunākie autortehnikā izpildītie darbi – “plastikāta gleznas”, kas jau kopš 2012. gada piesaistījuši starptautisku uzmanību un bijuši eksponēti starptautiskā laikmetīgās mākslas izstādēs PREVIEW BERLIN (2012, 2013) un The NordArt 2013; un Kaspara Podnieka 12 fotogrāfiju sērija “Neparasta vieta” (2010).

Latvijas mūsdienu mākslas klasiku ART.FAIR 2013 pārstāvēs Ivara Heinrihsona lielformāta glezna “Melnie zirgi” un metāla stiepļu objekti – mīkstās skulptūras, radītas īpaši Ķelnes ART.FAIR 2013.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+