×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Galerijā “Putti” notiks rotu labdarības izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ērikas Skrinas darinātās rotas.

Tikai vienu dienu, 21. janvārī, mākslas galerijā “Putti” Rīgā, Mārstaļu ielā 16 būs aplūkojama sešpadsmit gadus vecās Ērikas Skrinas darināto rotu izstāde “Pērļu mirdzumā”, portālam LA.lv pavēstīja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Dr. Anda Jansone.

Meitene, kas darinājusi izstādē apskatāmās rotas, sadzīvo ar smagu ģenētisku saslimšanu, kas viņai arvien vairāk atņem kustību brīvību. Jaunietes darinātās rotas varēs arī iegādāties, tādējādi gan atbalstot meitenes aizraušanos, gan ziedojot naudu Ērikas rehabilitācijai.

Jansone stāsta, ka izstādes atklāšana notiks plkst. 14 un to ar savu klātbūtni pagodinās vairākas sabiedrībā zināmas personas, Ēriku ar muzikālu pārsteigumu iepriecinās kāds Latvijā slavens mūziķis, kura vārds pagaidām meitenei tiek turēts noslēpumā, izstādi iekārtot palīdzēs māksliniece Elita Patmalniece, bet rotas iemūžināja fotogrāfi Daiga Retiķe un Zigmunds Kazanovskis.

Izstādē būs aplūkojamas no dažāda veida pērlītēm darinātas rotas – rokassprādzes, auskari, rotu komplekti, krelles. Pērlīšu krāšņums, formu daudzveidība, tekstūra Ērikai ir radošas iedvesmas un iepriecinājuma avots, jo meitene savas dienas vada, sadzīvojot ar smagas, progresējošas muskuļu atrofijas uzliktajiem ierobežojumiem. Pilna rotu kolekcija galerijā būs skatāma tikai 21. janvārī, savukārt pēc tam galerijas ekspozīcijā varēs aplūkot atsevišķas Ērikas darinātās rotas.

Galerijas Putti īpašniece Agita Putāne par šo izstādi saka: “Tajā brīdī, kad daktere Anda man parādīja Ērikas darinātās rotas, biju patiesi pārsteigta.. Smalkās pērlīšu detaļas, košie un dzīvespriecīgie krāsu savienojumi, rūpīgi savirknēti viens aiz otra, ieved mūs krāsainā ziedu pļavā un koraļļu rifos, nokļūstam Kleopatras valstībā un satiekam čūskas un simtkājus. Var redzēt un sajust, ka Ērika ar vislielāko prieku dalās savos sapņos, domās un spēkā. Rotas ne tikai atspoguļo pašu pasauli, bet arī maina mūs. Kad Ērikai jautājām, ko viņa vēlas redzēt izstādes ielūgumu noformējumā, atbilde bija – taureņus. Man uzreiz ienāca prātā lasīts citāts: “Taurenis nolaižas uz zieda, neredzot tā skaistumu, taurenim aizlidojot, pats zieds sajūtas daudz skaistāks un spēcīgāks.””

Šajā izstādē apkopoti interesantākie pašas Ērikas kolekcijā esošie darbi, kas tapuši trīs gadu ilgā laika periodā. Liela daļa no Ērikas veidotajām rotām ir pārdotas. Ja nepieciešams, meitene darbus veido arī pēc individuāla pasūtījuma un ir gandarīta, ka ar savām rokām spēj izveidot kaut ko tādu, kas citiem rada prieku, taču iespēju robežās meitene savas rotas nēsā arī pati.

Skaistajā hobijā par Ērikas domubiedru un palīgu ir kļuvis arī viņas jaunākais brālis Dainis.
Neskatoties uz ierobežojumiem, ko Ērikas dzīvei rada veselības stāvoklis, meitene ir ļoti sabiedriska, viņai ļoti patīk dzīvnieki un tieši tādēļ daļu savu darbu jaunā rotu veidotāja ir ziedojusi dzīvnieku mājai “Astes un ūsas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+