Mobilā versija
Brīdinājums +9.1°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
26. aprīlis, 2014
Drukāt

Galerija “Putti” rīkos mūsdienīgu dzintara rotu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” tematisko līniju “Dzintara ādere”, mākslas galerija “Putti” no 23. maija līdz 26. jūlijam rīkos starptautisku laikmetīgo rotu izstādi “Dzintars mūsdienu laikmetīgajās mākslas rotās”, pavēstīja galerijas pārstāvji.

Izstādes pamatideja ir saistīta ar vēlmi parādīt dzintara pielietojuma diapazonu laikmetīgajās, profesionālu mākslinieku darinātajās rotās. Dzintars ir pirmā prece, ko no Baltijas veda uz senajām kultūras valstīm, liekot baltu valstis atpazīt pasaulei un pirmo reizi minot rakstītos avotos. Dzintara ceļi, kas izveidojās un bija aktuāli 1. – 5. gs. pēc Kristus, veda pa jūru un sauszemi. Galerija ir izvēlējusies sekot vēsturiskajam dzintara ceļam pa sauszemi, kas savienoja Eiropas ziemeļus un dienvidus šķērsojot Igauniju, Lietuvu, Latviju, Poliju, Austriju, Slovēniju un Ungāriju.

Izstādē piedalās 20 mākslinieki no Latvijas, Austrijas, Igaunijas, Ungārijas, Itālijas, Lietuvas, Slovēnijas, Krievijas un Polijas.

Par izstādes scenogrāfiju atbild viens no spilgtākajiem latviešu modes dizaineru zīmoliem “MAREUNROL’S”. To veidojošie modes mākslinieki – Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops savu pirmo kopīgo kolekciju radīja 2002. gadā, vēl mācoties Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Kopš tā laika viņi ir piedalījušies un saņēmuši apbalvojumus dažādos starptautiskos modes un mākslas festivālos, tai skaitā, Starptautiskajā modes un fotogrāfijas festivālā Jērā (Francijā).

Izstādes ietvaros ir izdots katalogs, kura dizaina mākslinieks ir Kirils Kirasirovs, bet tekstu autores – Una Meistere un Daiga Rudzāte. Kataloga izdošanu atbalsta Nodibinājums “Rīga 2014”.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+