Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
26. aprīlis, 2014
Drukāt

Galerija “Putti” rīkos mūsdienīgu dzintara rotu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” tematisko līniju “Dzintara ādere”, mākslas galerija “Putti” no 23. maija līdz 26. jūlijam rīkos starptautisku laikmetīgo rotu izstādi “Dzintars mūsdienu laikmetīgajās mākslas rotās”, pavēstīja galerijas pārstāvji.

Izstādes pamatideja ir saistīta ar vēlmi parādīt dzintara pielietojuma diapazonu laikmetīgajās, profesionālu mākslinieku darinātajās rotās. Dzintars ir pirmā prece, ko no Baltijas veda uz senajām kultūras valstīm, liekot baltu valstis atpazīt pasaulei un pirmo reizi minot rakstītos avotos. Dzintara ceļi, kas izveidojās un bija aktuāli 1. – 5. gs. pēc Kristus, veda pa jūru un sauszemi. Galerija ir izvēlējusies sekot vēsturiskajam dzintara ceļam pa sauszemi, kas savienoja Eiropas ziemeļus un dienvidus šķērsojot Igauniju, Lietuvu, Latviju, Poliju, Austriju, Slovēniju un Ungāriju.

Izstādē piedalās 20 mākslinieki no Latvijas, Austrijas, Igaunijas, Ungārijas, Itālijas, Lietuvas, Slovēnijas, Krievijas un Polijas.

Par izstādes scenogrāfiju atbild viens no spilgtākajiem latviešu modes dizaineru zīmoliem “MAREUNROL’S”. To veidojošie modes mākslinieki – Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops savu pirmo kopīgo kolekciju radīja 2002. gadā, vēl mācoties Rīgas Lietišķās mākslas koledžā. Kopš tā laika viņi ir piedalījušies un saņēmuši apbalvojumus dažādos starptautiskos modes un mākslas festivālos, tai skaitā, Starptautiskajā modes un fotogrāfijas festivālā Jērā (Francijā).

Izstādes ietvaros ir izdots katalogs, kura dizaina mākslinieks ir Kirils Kirasirovs, bet tekstu autores – Una Meistere un Daiga Rudzāte. Kataloga izdošanu atbalsta Nodibinājums “Rīga 2014”.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+